DESET NENAVŠTĚVOVANĚJŠÍCH PAMÁTEK

Datum 24.06.2013
DESET NENAVŠTĚVOVANĚJŠÍCH PAMÁTEK

Některé památky jsou velké, některé jsou malé – nehledě na velikost některé památky jsou velké svým významem v historii místních. Objevte nejnavštěvovanější památky po celém světě. Přináší vám Tourism-Review.com

Jméno
Předmět
Země
Vaše zpráva
 

10) Taj Mahal, Agra, Indie

10) Taj Mahal, Agra, Indie

(2.5 milionů návštěvníků ročně)

Mimo svou architekturu je to také symbol lásky. Postaven císařem Shah Jahanem jako posmrtný dárek jeho ženě Mumtaz Mahal, která umřela po porodu jejich čtrnáctého potomka.

9) Pyramidy v Gíze, Káhira, Egypt

9) Pyramidy v Gíze, Káhira, Egypt

(3 miliony za rok)

Pyramidy v Gíze jsou jedny z největších pyramid v Egyptě a jejich stavba byla nařízena faraonem čtvrté dynastie starověkého Egypta Khufu, architektem byl Hemiunu, který stavy dokončil kolem doku 2570 př.n.l.

8) Alhambra, Granada, Španělsko

8) Alhambra, Granada, Španělsko

(více než 3 miliony návštěvníků za rok)

Alhambra je palác a pevnostní komplex. Označený za světovou národní památku, je to nejnavštěvovanější památka ve Španělsku. Skládá se z obranné strany, Alcazaba, paláce Nasrida a zahrad Generalife.

7) Socha svobody, NYC, USA

7) Socha svobody, NYC, USA

(4,24 miliónů návštěvníků ročně)

Pravé jméno sochy je Svoboda přinášející světlo světu. Byla darem Francouzů Američanům na oslavu stého výročí deklarace nezávislosti země. Otevřena byla v roce 1886 a byla navržena Frédéricem Bartholdim. Vnitřní struktura byla navržena inženýrem Gustavem Eiffelem.

6) Koloseum, Řím, Itálie

6) Koloseum, Řím, Itálie

(5.11 miliónů návštěvníků ročně)

Římské koloseum je amfiteátrem postaveným v časech římských. Postaven byl v prvním století a původně se jmenoval Amfiteátr Flaviana (Amphitheatrum Flavium) jako vzdání holdu dynastii Flaviánů, která jej postavila, poté byl přejmenován na Koloseum kvůli soše, které byla položena vedle. V roce 1980 bylo prohlášeno za světové dědictví a je jedním ze sedmi nových divů nového světa.

5) Lincolnův památník, Washington D.C., USA

5) Lincolnův památník, Washington D.C., USA

(6 miliónů návštěvníků ročně)

Lincolnův památník je památka pro uctění bývalého prezidenta USA Abrahama Lincolna. Architektem byl Henry Bacon, sochař hlavní sochy Abrahama Lincolna, 1920 – jím byl Daniel Chester French. Byla věnována v roce 1922.

4) Eiffelova věž, Paříž, Francie

4) Eiffelova věž, Paříž, Francie

(6.7 miliónů návštěvníků ročně)

Eiffelova věž je symbolem jak Francie, tak i jeho hlavního města Paříže kde stojí. Byla navržena a postavena inženýrem Gustave Eiffelem pro světovou výstavu v roce 1889, která se konala v Paříži.

3) Operní dům v Sydney, Sydney, Austrálie

3) Operní dům v Sydney, Sydney, Austrálie

(7.4 miliónů návštěvníků ročně)

Operní dům v Sydney byl prohlášen za světovou památku a je považován za nejslavnější a nejproslulejší budovu dvacátého století. Je hlavním sídlem australské operní společnosti Sydney Theatre Company a Sydney Symphonic Orchestra.

2) Velká čínská zeď, Čína

2) Velká čínská zeď, Čína

(9 miliónů návštěvníků ročně)

Velká čínská zeď, rada opevnění byla prohlášena za světové dědictví a je jedním ze sedmi nových divů světa. Je považována za největší pohřebiště na světě, protože během stavby zemřelo 10 miliónů pracovníků a ti zde také byli pohřbeni.

1) Notre-Dame de Paris, Paříž, Francie

1) Notre-Dame de Paris, Paříž, Francie

(12 miliónů návštěvníků ročně)

Katolická katedrála Notre-Dame de Paris je jednou z nejstarších a nejlepších příkladů francouzského gotického designu. Byl dokončen v roce 1345 a dnes je sídlem pro arcibiskupa Paříže.

Tourism-Review.CZ

Tourism-Review.CZ

Tuto zprávu vám přinesl tým Tourism Review Media, několikajazyčný poskytovatel novinek z oblasti cestovního ruchu. Navštivte www.tourism-review.cz

Copyright © Tourism Review Media 2006-2015 Všechna práva vyhrazena. Žádná součást textu nesmí být jakkoliv využita bez souhlasu Tourism Review.

Komentáře

.TR Reklamaico
feedback