Týdenní turistické zajímavosti i odborné články z celého světa

NEJČASTĚJŠÍ INCIDENTY SPOJENY S VÝLETNÍMI PLAVBAMI

Zrušení nebo přerušení plavby (46.5%) a potřeba lékařské pomoci (24.8%) jsou hlavními incidenty ovlivňující cestující, a to i na úkor problémů se zavazadly (18.4%), podle čísel poskytnutých společností InterMundial Seguros.

TOKYO PLÁNUJE POUŽÍVAT VÝLETNÍ LODĚ JAKO HOTELY BĚHEM OLYMPIJSKÝCH HER V ROCE 2020

Japonské úřady informovaly o svých plánech využít výletní lodě jako hotely během očekáváných letních olympijských her v roce 2020.

LONDÝN A VÍDEŇ NEJPOPULÁRNĚJŠÍMI OBCHODNÍMI DESTINACEMI V EVROPĚ

Obchodní cesty jsou možným ukazatelem ekonomického růstu. Pokud se počet pracovních cest zvyšuje nebo klesá v určitých regionech, je možné vyvodit závěry o tamní ekonomice.

RYZE ŽENSKÉ CESTOVÁNÍ SE STÁVÁ SNAZŠÍM

Cestovní a turistický průmysl je velmi lukrativní a úspěšný. Jedním z jeho segmentů je i ryze ženské cestování, které se stává velmi silnou součástí cestovního ruchu. Počet samostatně cestujících žen se zvedá a ruku v ruce s tím jde nutnost zajistit bezpečnost cestujícím jednotlivcům.

NEJLEPŠÍ A NEJHORŠÍ LETIŠTĚ NA SVĚTĚ

Podle nedávného průzkumu společnosti AirHelp, který již léta řadí letecké společnosti, je nejlepším světovým letištěm singapurské letiště Changi. Na druhé straně žebříčku je letiště v Kuvajtu. AirHelp je společnost, která pomáhá cestujícím, jejichž lety byly odloženy, zrušeny či přeplněny, k zisku kompenzace.

TBILISI – TURISTICKÁ DESTINACE PRO NENÁROČNÉ

Hlavní město Gruzie, Tbilisi, je krásnou destinací, která má potenciál stát se ještě lepší. Město ležící mezi kavkazskými vrcholky má opravdu co nabídnout, například pevnost Narikala, katedrála Sameba či Staré město. Problémem však je, že hlavní gruzínské město je limitováno mnohými faktory, především co se týče turistických služeb. Tím pádem i přes bohaté kulturní dědictví a přírodní krásy, si musí být cestující vědomi mnoha úskalí, které cesta do hlavního města Gruzie obnáší.

ROZMACH CESTOVNÍHO RUCHU NA KUBĚ VEDE K NEDOSTATKU POTRAVIN

Již několik let se Kuba otevírá světu a výsledkem je zvýšený přítok turistů do země, čemuž napomohly i zlepšené vztahy se Spojenými státy. Po letech izolace zaznamenala Kuba v roce 2015 takřka 3.5 milionů návštěvníku. Turistický rekord však má výrazně negativní dopad na místní obyvatelstvo, neboť dochází k nedostatku potravin.

ROUTE 66 – OD DOB SLÁVY PO VELKÝ ÚPADEK

Route 66, taktéž známá jako Will Rogers Highway, the Main Street of America (Hlavní ulice Ameriky) či the Mother Road (Matka silnic), je jednou z nejznámějších cest v Americe i na celém světě. V časech dávných zde denně projíždělo nespočet Američanů, kteří byli motivováni především nekonečnými možnostmi a ekonomickými příležitostmi. Tyto časy jsou však již pryč...

ČÍNSKÝ ODCHOZÍ CESTOVNÍ RUCH: MINULOST, SOUČASNOST A BUDOUCNOST

Počet čínských turistů se za čtyři roky zvýší na 174 milionů. Tito turisté budou podle předpokladů moci utratit až 264 miliard dolarů. Minulý rok se za moře vydalo na 107 milionů Číňanů, což je 20% nárůst oproti roku 2013.

EGYPT PODEPSAL $68 MILIONOVOU SMLOUVU S CÍLEM OŽIVIT TURISMUS

Podle zprávy portálu Al-Monitor oznámilo egyptské Ministerstvo cestovního ruchu, že se země dohodla s J. Walter Thompson Co., reklamní agenturou sídlící v New Yorku, na tříleté $68 milionové spolupráci s cílem oživit cestovní ruch v arabských zemích. Agentura spustí reklamní kampaně, která bude propagovat Egypt jakožto klíčovou turistickou destinaci a bude řešit obavy ohledně bezpečností situace v zemi.

.TR Reklamaico
feedback