Týdenní turistické zajímavosti i odborné články z celého světa

Nejnovější vývoj turistiky v Alžírsku

Alžírsko patří mezi nejoblíbenější destinace Severní Afriky. Zdejší krajina se může pochlubit dech beroucí pouští, nádherným středozemním pobřežím a taky nedotčená příroda zdejších hor láká každoročně davy turistů. Mezi další poklady země patří Alžír, numidské hlavní město Constantine (dříve Cirta), Národní park Belzma, pohoří Babor, pobřeží Kebyl nebo ruiny římského města Timgad. V Alžírsku najdete také Údolí M’Zab, Tipasa, ruiny starého římského města Djémila a Al Q’Ala v Beni Hammadu, které jsou na seznamu UNESCO.

Mnoho destinací si uvědomuje rostoucí význam asijských zemí

Lidé, kteří rádi cestují, utrácejí na svých cestách nejvíce. Pro země s nádhernou přírodou je tak turistika velkým zdrojem příjmů. Narozdíl od domácí turistiky přitahuje mezinárodní turistika návštěvníky z dalekých koutů světa, kteří neváhají investovat do návštěvy turisticky zajímavých míst.

Nové Mexiko mění svůj přístup k turistice

Nové Mexiko nedávno spustilo novou kampaň, která má zemi zajistit přední pozici na žebříčku světového cestovního ruchu. Zdejší úřad cestovního ruchu teď spouští kampaň za 2,5 milionu dolarů, která má udělat Novému Mexiku reklamu a zaplnit mezeru na trhu. I když je tato investice malá, jedná se opravdu jen o první z mnoha. Vláda Nového Mexika má totiž v plánu propagaci svého státu řádně zafinancovat.

Cestovní ruch v Itálii má potíže

Itálie je jedna z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Každý měsíc sem za italskou kulturou a proslulými památkami přijíždějí davy turistů. Turistika tak dává práci mnoha Italům a zajišťuje zemi stálý příjem. Příjmy z cestovního ruchu v Itálii určitě stačí na údržbu zdejších památek a zachování kulturního dědictví, vláda má ale bohužel jiné priority. Itálie prochází ekonomicky těžkým obdobím a na turistice je to znát. Některé turisticky nejzajímavější památky jsou v havarijním stavu a rekonstrukční práce nejsou na obzoru.

2012: OBCHODNÍ TURISTIKA SE VRACÍ DO NORMÁLU

Světová asociace pro obchodní turistiku (GBTA) nedávno zveřejnila velmi optimistickou prognózu obchodní turistiky ve Spojených státech pro příští čtvrtletí.

PŘÍJEZDOVÁ TURISTIKA V RUSKU ČELÍ VÁŽNÝM PROBLÉMŮM

Rusko zaznamenalo v poslední době vážný pokles příjezdové turistiky. V zahajovací panelové diskusi ke konferenci o světovém cestovním ruchu, World Travel Market Vision Conference, která se konala v hotelu Marriot Grand v Moskvě, se mluvilo dokonce o "pohromě".

POZNEJTE MAGALUF: KDYŽ NA MALORKU, TAK SEM

Jestli chcete na dovolené odpočívat na slunečných plážích, zvažte Magaluf. Patří mezí nejlepší místa na dovolenou na jihozápadním pobřeží Malorky.

TENERIFE: IDEÁLNÍ MÍSTO PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY

Jestli máte rádi přírodu, určitě navštivte Tenerife. Rozmanitost zdejších rostlin a živočichů spolu s nádhernou krajinou vás uchvátí. Tenerife žije ekoturistikou a výlety do divočiny.

ARABSKÉ JARO: TURISTICKÝ RUCH ZNAČNĚ UTRPĚL

Starověké a historické památky zemí Středního východu a Severu Afriky lákají už po staletí každoročně miliony turistů. Arabské jaro, které začalo v prosinci 2010, ale situaci na Východě Asie a Severu Afriky od základu změnilo. Rok 2010 se stal přelomovým pro politiku i ekonomiku těchto zemí.

JÍDLO JE DŮLEŽITÉ: KULINÁŘSKÁ TURISTIKA

Turisty většinou láká k návštěvě nějakého místa architektura, krajina, muzea nebo výhodné ubytování. V poslední době je navíc v oblíbených turistických destinacích vidět rostoucí obliba kulinářské turistiky.

.TR Reklamaico
feedback