Týdenní turistické zajímavosti i odborné články z celého světa

SKOTSKO: PRAVÝ RÁJ PĚŠÍ TURISTIKY

Pěší turistika ve Skotsku a objevování zdejších krás je snem nejednoho milovníka túr. Místní rozmanitá krajina nabízí turistické stezky různé obtížnosti, a na své si tu tak přijde každý.

NEJHORŠÍ TURISTÉ SVĚTA - AMERIČANÉ HLASOVALI PRO SEBE

Nedávný průzkum spojený s platformou LivingSocial zjišťoval, kdo jsou podle turistů nejhorší cestovatelé. Američané vyhráli absolutní většinou, a dokonce většina amerických respondentů poslala hlasy sobě.

SIERRA LEONE: KAMPAŇ PRO LEPŠÍ BUDOUCNOST

Od oficiálního konce občanské války v Sierra Leone už uběhlo deset let. Od té doby získala země pozvolna stabilitu i ambice a dnes už horlivě láká investory a turisty.

AMERIČANÉ CESTUJÍ I V DOBĚ KRIZE

Expedia nedávno uspořádala průzkum, ve kterém zjišťovala cestovní návyky Američanů v současné době, tedy v době krize. Cestovní ruch zůstal překvapivě nedotčen a lidé stále jezdí za odpočinkem jako dřív.

SPARTA: PO STOPÁCH VÁLEČNÍKŮ

Sparta je inspirací mnoha umělců a příznivců historie už celá staletí. Je to klenot mezi turistickými místy a nabízí zajímavou alternativu vedle tradiční dovolené v Řecku.

VESNICE JOJOGI - NEJNOVĚJŠÍ EKOLOGICKÁ ATRAKCE V TOKIU

Tokio drží krok s nejnovějším trendem - ekoturistikou. Nedávno ve městě otevřeli park, který je šetrný k životnímu prostředí, a jeho známost mezi turisty roste.

BULHARSKO SE TĚŠÍ NA ÚSPĚŠNÉ LÉTO

Bulharsko se po klidné zimě spoléhá na úspěšné léto. Napomoci by měl příliv turistů z Německa a Ruska.

SINGAPUR SE CHYSTÁ INVESTOVAT DO CESTOVNÍHO RUCHU

Singapur se chystá na velkou investici do rozvoje cestovního ruchu. Doufá, že modernizace mu pomůže přilákat více turistů.

NEPŘÍZNIVÉ PODMÍNKY KEŇU NEZASTAVILY

I přes skandály s únosy a krizi eurozóny se turistice v Keni v roce 2011 mimořádně dařilo. Předpověď na rok 2012 už ale není tak optimistická.

VIETNAM POTŘEBUJE ZLEPŠIT ORGANIZACI CESTOVNÍHO RUCHU

Cestovní ruch ve Vietnamu se v posledních letech hodně pozvedl. Země je pro turisty lákadlem, ale služby mají ještě hodně prostoru pro zlepšení.

.TR Reklamaico
All presentations
feedback