Týdenní turistické zajímavosti i odborné články z celého světa

Cestovní ruch v Itálii má potíže

Itálie je jedna z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Každý měsíc sem za italskou kulturou a proslulými památkami přijíždějí davy turistů. Turistika tak dává práci mnoha Italům a zajišťuje zemi stálý příjem. Příjmy z cestovního ruchu v Itálii určitě stačí na údržbu zdejších památek a zachování kulturního dědictví, vláda má ale bohužel jiné priority. Itálie prochází ekonomicky těžkým obdobím a na turistice je to znát. Některé turisticky nejzajímavější památky jsou v havarijním stavu a rekonstrukční práce nejsou na obzoru.

2012: OBCHODNÍ TURISTIKA SE VRACÍ DO NORMÁLU

Světová asociace pro obchodní turistiku (GBTA) nedávno zveřejnila velmi optimistickou prognózu obchodní turistiky ve Spojených státech pro příští čtvrtletí.

PŘÍJEZDOVÁ TURISTIKA V RUSKU ČELÍ VÁŽNÝM PROBLÉMŮM

Rusko zaznamenalo v poslední době vážný pokles příjezdové turistiky. V zahajovací panelové diskusi ke konferenci o světovém cestovním ruchu, World Travel Market Vision Conference, která se konala v hotelu Marriot Grand v Moskvě, se mluvilo dokonce o "pohromě".

POZNEJTE MAGALUF: KDYŽ NA MALORKU, TAK SEM

Jestli chcete na dovolené odpočívat na slunečných plážích, zvažte Magaluf. Patří mezí nejlepší místa na dovolenou na jihozápadním pobřeží Malorky.

TENERIFE: IDEÁLNÍ MÍSTO PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY

Jestli máte rádi přírodu, určitě navštivte Tenerife. Rozmanitost zdejších rostlin a živočichů spolu s nádhernou krajinou vás uchvátí. Tenerife žije ekoturistikou a výlety do divočiny.

ARABSKÉ JARO: TURISTICKÝ RUCH ZNAČNĚ UTRPĚL

Starověké a historické památky zemí Středního východu a Severu Afriky lákají už po staletí každoročně miliony turistů. Arabské jaro, které začalo v prosinci 2010, ale situaci na Východě Asie a Severu Afriky od základu změnilo. Rok 2010 se stal přelomovým pro politiku i ekonomiku těchto zemí.

JÍDLO JE DŮLEŽITÉ: KULINÁŘSKÁ TURISTIKA

Turisty většinou láká k návštěvě nějakého místa architektura, krajina, muzea nebo výhodné ubytování. V poslední době je navíc v oblíbených turistických destinacích vidět rostoucí obliba kulinářské turistiky.

PRAHA: V ROCE 2011 PŘIJELO VÍC TURISTŮ

Vloni přijelo do Prahy o 4 % více turistů než v předchozím roce. Počet konferencí ale pokles o 10 %, zatímco počet účastníků zůstal stejný.

TURECKO LÁKÁ PŘÍZNIVCE NÁBOŽENSKÉ TURISTIKY

Turisté jezdí do Turecka nejen za kulturou a historií, ale čím dál víc také navštěvovat významná náboženská místa. Mezi nejoblíbenější místa patří Efez a chrám Hagia Sofia.

VÝHODY A NEVYÝHODY DOVOLENÉ ALL INCLUSIVE

Dovolené all inclusive jsou velmi oblíbené. Kromě řady výhod mají ale i své mouchy.

.TR Reklamaico
feedback