Týdenní turistické zajímavosti i odborné články z celého světa

POZNEJTE MAGALUF: KDYŽ NA MALORKU, TAK SEM

Jestli chcete na dovolené odpočívat na slunečných plážích, zvažte Magaluf. Patří mezí nejlepší místa na dovolenou na jihozápadním pobřeží Malorky.

TENERIFE: IDEÁLNÍ MÍSTO PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY

Jestli máte rádi přírodu, určitě navštivte Tenerife. Rozmanitost zdejších rostlin a živočichů spolu s nádhernou krajinou vás uchvátí. Tenerife žije ekoturistikou a výlety do divočiny.

ARABSKÉ JARO: TURISTICKÝ RUCH ZNAČNĚ UTRPĚL

Starověké a historické památky zemí Středního východu a Severu Afriky lákají už po staletí každoročně miliony turistů. Arabské jaro, které začalo v prosinci 2010, ale situaci na Východě Asie a Severu Afriky od základu změnilo. Rok 2010 se stal přelomovým pro politiku i ekonomiku těchto zemí.

JÍDLO JE DŮLEŽITÉ: KULINÁŘSKÁ TURISTIKA

Turisty většinou láká k návštěvě nějakého místa architektura, krajina, muzea nebo výhodné ubytování. V poslední době je navíc v oblíbených turistických destinacích vidět rostoucí obliba kulinářské turistiky.

PRAHA: V ROCE 2011 PŘIJELO VÍC TURISTŮ

Vloni přijelo do Prahy o 4 % více turistů než v předchozím roce. Počet konferencí ale pokles o 10 %, zatímco počet účastníků zůstal stejný.

TURECKO LÁKÁ PŘÍZNIVCE NÁBOŽENSKÉ TURISTIKY

Turisté jezdí do Turecka nejen za kulturou a historií, ale čím dál víc také navštěvovat významná náboženská místa. Mezi nejoblíbenější místa patří Efez a chrám Hagia Sofia.

VÝHODY A NEVYÝHODY DOVOLENÉ ALL INCLUSIVE

Dovolené all inclusive jsou velmi oblíbené. Kromě řady výhod mají ale i své mouchy.

POZNEJTE MALAJSII SKORO ZADARMO

Malajsie na jihovýchodě Asie si získává rostoucí popularitu zahraničních turistů. Životní styl připomíná pohodu Thajska a Malajsie oplývá také skvělou kuchyní a spoustou památek. Jsou tady také místa, která turisté ještě neobjevili.

PORTUGALSKO: MIMO VYŠLAPANÉ CESTY

Portugalsko je směsicí bohaté kultury a architektury s nádhernou přírodou, což z něj dělá perfektní destinaci jižní Evropy. Milovníky dobrodružství sem lákají méně známá místa.

TCHAJ-WAN VYCHÁZÍ VSTŘÍC JAPONSKU

Tchaj-wan zmírnil varování týkající se nebezpečí radiace v Japonsku. Je to snaha vyjít vstříc Japonsku po tragédii, která zemi vloni zasáhla.

.TR Reklamaico
feedback