Týdenní turistické zajímavosti i odborné články z celého světa

VÝHODY A NEVYÝHODY DOVOLENÉ ALL INCLUSIVE

Dovolené all inclusive jsou velmi oblíbené. Kromě řady výhod mají ale i své mouchy.

POZNEJTE MALAJSII SKORO ZADARMO

Malajsie na jihovýchodě Asie si získává rostoucí popularitu zahraničních turistů. Životní styl připomíná pohodu Thajska a Malajsie oplývá také skvělou kuchyní a spoustou památek. Jsou tady také místa, která turisté ještě neobjevili.

PORTUGALSKO: MIMO VYŠLAPANÉ CESTY

Portugalsko je směsicí bohaté kultury a architektury s nádhernou přírodou, což z něj dělá perfektní destinaci jižní Evropy. Milovníky dobrodružství sem lákají méně známá místa.

TCHAJ-WAN VYCHÁZÍ VSTŘÍC JAPONSKU

Tchaj-wan zmírnil varování týkající se nebezpečí radiace v Japonsku. Je to snaha vyjít vstříc Japonsku po tragédii, která zemi vloni zasáhla.

SKOTSKO: PRAVÝ RÁJ PĚŠÍ TURISTIKY

Pěší turistika ve Skotsku a objevování zdejších krás je snem nejednoho milovníka túr. Místní rozmanitá krajina nabízí turistické stezky různé obtížnosti, a na své si tu tak přijde každý.

NEJHORŠÍ TURISTÉ SVĚTA - AMERIČANÉ HLASOVALI PRO SEBE

Nedávný průzkum spojený s platformou LivingSocial zjišťoval, kdo jsou podle turistů nejhorší cestovatelé. Američané vyhráli absolutní většinou, a dokonce většina amerických respondentů poslala hlasy sobě.

SIERRA LEONE: KAMPAŇ PRO LEPŠÍ BUDOUCNOST

Od oficiálního konce občanské války v Sierra Leone už uběhlo deset let. Od té doby získala země pozvolna stabilitu i ambice a dnes už horlivě láká investory a turisty.

AMERIČANÉ CESTUJÍ I V DOBĚ KRIZE

Expedia nedávno uspořádala průzkum, ve kterém zjišťovala cestovní návyky Američanů v současné době, tedy v době krize. Cestovní ruch zůstal překvapivě nedotčen a lidé stále jezdí za odpočinkem jako dřív.

SPARTA: PO STOPÁCH VÁLEČNÍKŮ

Sparta je inspirací mnoha umělců a příznivců historie už celá staletí. Je to klenot mezi turistickými místy a nabízí zajímavou alternativu vedle tradiční dovolené v Řecku.

VESNICE JOJOGI - NEJNOVĚJŠÍ EKOLOGICKÁ ATRAKCE V TOKIU

Tokio drží krok s nejnovějším trendem - ekoturistikou. Nedávno ve městě otevřeli park, který je šetrný k životnímu prostředí, a jeho známost mezi turisty roste.

.TR Reklamaico
feedback