10 NEJMÉNĚ POPULÁRNÍCH LETIŠŤ NA SVĚTĚ

Richard Moor - Nov 12, 2018
0

Pro bezstresové cestování není letecká doprava vždy ideální volbou. Existence společností jako AirHelp, jejíž celý obchodní model je založen na nespokojených cestujících, to dokazuje. Tato společnost představila každoroční hodnocení nejméně populárních letišť světa, především na základě sociálních sítí. Skóre kvality se skládá ze tří částí: přesnost letů, kvalita služeb a nálada cestujících. Celkově bylo prozkoumáno 141 letišť a hodnoty se pohybují v rozmezí od 0 do 10. Mezinárodní letiště Hamad v Dauhá se umístilo jako nejlepší letiště. My se však zaměříme na druhou stranu mince. Tourism-Review.com vám představuje 10 nejhorších letišť na světě.

10. Letiště Eindhoven (Nizozemsko)

Celkové skóre: 6.39
Přesnost letů: 5.9
Kvalita služeb: 7.2
Nálada cestujících: 5.1
S více než pěti miliony cestujících ročně je letiště v Eindhovenu jedním z nejrušnějších letišť v Nizozemsku. Obsluhují zde převážně nízkonákladové letecké společnosti, jako jsou Ryanair, WizzAir nebo Transavia. To, že příliš výhodná cena často jde ruku v ruce s neuspokojivými službami, dokazuje místo letiště v tomto žebříčku.

9. Letiště Bordeaux-Merignac (Francie)

Celkové skóre: 6.37
Přesnost letů: 7.4
Kvalita služeb: 5.6
Nálada cestujících: 5.1
Letiště, které se nachází asi deset kilometrů západně od Bordeaux, je jedním z deseti nejnavštěvovanějších letišť ve Francii. Rovněž však jedno z nejméně populárních letišť na zeměkouli. Přestože lety obvykle vzlétnou včas, někteří uživatelé Facebooku se shodnou, že nikdy nebyli na horším letišti. „Prostředí bylo depresivní, toalety byly rozbité a hlášení z reproduktorů byly stěží pochopitelné," stěžoval si jeden návštěvník.

8. Letiště Edinburgh (Skotsko)

Celkové skóre: 6.29
Přesnost letů: 6.6
Kvalita služeb: 7.0
Nálada cestujících: 1.8
Letiště v Edinburghu bylo nedávno oceněno několika porotami – nejprve jako nejlepší letiště ve Skotsku a následně jako nejlepší ve Velké Británii. Pozice v tomto hodnocení však pouze ukazuje, jak se názory mohou lišit. „Nejhorší letiště v EU," píše jeden návštěvník na Facebooku. „Pokud chcete začít nebo ukončit cestu stresu, přijďte to Edinburghu."

7. Letiště Boryspil v Kyjevě (Ukrajina)

Celkové skóre: 6.03
Přesnost letů: 4.3
Kvalita služeb: 8.0
Nálada cestujících: 4.9
Kvalita služeb v Kyjevě se nezdá být sama o sobě špatná, avšak dochází tu k velkým problémům, co se týče přesnosti letů. Kromě toho je letiště trochu malé a nedokáže plně uspokojit davy lidí, kteří využívají Kyjev, jakožto velmi oblíbené místo pro cestování. Dlouhé čekací doby a fronty jsou podle některých hodnotících časté zejména v pozdních hodinách.

6. Letiště Manchester (Anglie)

Celkové skóre: 5.95
Přesnost letů: 6.1
Kvalita služeb: 6.6
Nálada cestujících: 2.6
Pokud chcete někoho zavézt k terminálu, musíte od tohoto léta v Manchesteru platit. Toto opatření má zabránit tvoření dopravních zácp, ale především to vzbudilo hněv mezi návštěvníky a zákazníky. I mimo to se lidé na letiště hodně stěžují. Recenze společnosti Google zahrnují stížnosti týkající se personálu, zdlouhavých bezpečnostních kontrol a chátrajícího sociálního zařízení.

5. Letiště Stockholm/Bromma (Švédsko)

Celkové skóre: 5.91
Přesnost letů: 4.4
Kvalita služeb: 7.6
Nálada cestujících: 5.1
Výhodou tohoto letiště ve srovnání s letištěm Stockholm/Arlanda je, že se nachází blíž centru města. Nevýhodou však je, že je mnohem menší. Skutečnost, že si cestující stěžují na přeplněné čekárny a nedostatek sedadel tedy není absolutně překvapující.

4. Letiště Paris-Orly (Francie)

Celkové skóre: 5.83
Přesnost letů: 5.3
Kvalita služeb: 6.8
Nálada cestujících: 4.1
Kdysi bývalo Orly hlavním letištěm v hlavním městě Francie, avšak poté bylo v roce 1974 postaveno letiště Charles-de-Gaulle, které má, mimochodem, celkové skóre 6,56, což jej řadí jen o něco výše v žebříčku. „Nevím, které z dvou pařížských letišť je horší," píše jeden návštěvník v recenzi na Googlu. „Vyhýbám se oběma."

3. Saint-Exuperyho Letiště v Lyonu (Francie)

Celkové skóre: 5.78
Přesnost letů: 6.1
Kvalita služeb: 5.8
Nálada cestujících: 4.2
Od roku 2000 je letiště v Lyonu pojmenováno po slavném spisovateli Antoine de Saint-Exuperym, tvůrci malého prince. Měli bychom však zde očekávat útočiště lásky. Mnoho recenzentů na Googlu naopak považuje toto letiště za „nejhorší místo na světě". Jiné hlásí hororové výlety, nekonečná čekání a neustálý chaos.

2. Letiště Stansted v Londýně (Anglie)

Celkové skóre: 5.53
Přesnost letů: 6.2
Kvalita služeb: 5.8
Nálada cestujících: 1.1
Nikde nenajdete více frustrovaných cestujících než v hlavním městě Anglii. Ve skutečnosti, letiště Gatwick, jen 0.6 míle jižně od Londýna, dokonce překonalo špatné skóre nálady na letišti Stansted. Ale na severovýchodě města má přesnost a kvalita služeb stále velký prostor pro zlepšení.

1. Kuvajtské letiště (Kuvajt)

Celkové skóre: 5.40
Přesnost letů: 4.1
Kvalita služeb: 7.0
Nálada cestujících: 3.9
Ve srovnání s konkurencí v tomto žebříčku je letiště v Kuvajtu poměrně malé – a právě to je jeho problém. Navzdory novým rozšířením, není letiště schopno se vyrovnat s rostoucím počtem cestujících. K tomu je rovněž nutné přidat, že zdejší Wi-Fi síť je poněkud nestabilní a že má tohle letiště zdaleka nejhorší známku za přesnost letů. Na základě všeho tohoto je tedy kuvajtské letiště nejméně populárním letištěm na světě.

Související články

Komentáře

Přidat komentář