CHORVATSKÝ CESTOVNÍ RUCH BRZY DOSÁHNE REKORDNÍCH ČÍSEL Z ROKU 2019

Anna Luebke - Oct 31, 2022
0

Chorvatsko zaznamenává velmi povzbudivé výsledky, které se blíží výsledkům z roku 2019, který byl pro zemi z hlediska návštěv turistů rekordní.

97% obsazenost ve srovnání s rekordním rokem 2019

V roce 2022 dosáhl chorvatský cestovní ruch 97 % obsazenosti ve srovnání s rekordním rokem 2019.

Podle údajů Chorvatské národní banky dosáhly ve druhém čtvrtletí roku 2022 příjmy ze zahraničního cestovního ruchu 2,68 miliardy eur, což představuje 121% nárůst oproti stejnému období roku 2021 a o 16 % více než v roce 2019.

Tyto údaje jsou vynikajícím ukazatelem Chorvatska jako celoroční turistické destinace. Ředitel Chorvatského turistického sdružení Kristjan Staničić oznamuje, že podle trendů a prognóz se meziročně očekává až 5% růst.

„V příštím roce bude Chorvatsko ještě konkurenceschopnější díky vstupu do schengenského prostoru a eurozóny,“ zdůraznil Kristjan Staničić. Na konferenci bylo potvrzeno, že trend směřující k udržitelnějšímu cestovnímu ruchu zesiluje a zvyšuje se i poptávka po odpovědnějším cestování.

Udržitelnější cestovní ruch

Chorvatská ministryně cestovního ruchu a sportu Nikolina Brnjac představila strategii rozvoje udržitelného cestovního ruchu do roku 2030. „Rozvojem udržitelného cestovního ruchu do roku 2030 chceme dosáhnout rovnováhy mezi třemi prvky udržitelnosti: ekonomickým, sociálním a environmentálním,“ uvedla ministryně. To vše je v souladu s cílem zachovat národní identitu, zajistit pozici Chorvatska jako autentické destinace s bohatým kulturním a historickým dědictvím a především zaručit stabilitu pro profesionály působící v oblasti cestovního ruchu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář