109. ročník veletrhu Canton Fair - Nové služby a produkty rozvíjejí obchod

Andrea Hausold - Jun 3, 2011
0

Guangzhou (Čína) - 109. ročník veletrhu Canton Fair, který oficiálně skončil 5. května, byl nejúspěšnějším ročníkem v historii tohoto veletrhu, a zažil nevídanou účast domácích i zahraničních kupců a prodejců.

Canton Fair hraje důležitou roli při podpoře obchodu a hospodářských vztahů mezi Čínou a zbytkem světa. Kromě účasti vzrostl v průběhu 109.

ročníku také objem obchodů měřený v hodnotě podepsaných kontraktů, a to na více než 36 miliard amerických dolarů.

109. ročníku Canton Fair se zúčastnilo celkem 24 415 domácích a zahraničních vystavovatelů, což je o 816 více než v předchozím ročníku.

Vystavovatele z více než 53 zemí navštívilo celkem 207 103 návštěvníků veletrhu - z toho 72 431 z nich navštívilo veletrh poprvé. Celková výstavní plocha 1 160 000 m2 se zvýšila o 30 000 m2. Díky tomu mohla pojmout 58 699 stánků, což oproti minulému ročníku představuje nárůst počtu stánků o 1 563.

Kupující, kteří navštívili Canton Fair, mohli ocenit výrazně vylepšené produkty a služby - včetně stravování, tlumočení, mezinárodních zdrojů, e-commerce, konzultací, konferencí, celních, přepravních a poštovních služeb. Vylepšená platforma e-commerce a on-line obchodu odpovídajícím způsobem zvýšila objem on-line transakcí. Oficiální stránky Canton Fair navštívilo 123 milionů uživatelů, což představuje oproti minulému ročníku nárůst o 12%. V zájmu podpory udržitelného rozvoje měli vystavovatelé propagující ekologicky šetrné produkty a výrobky s nízkými emisemi uhlíku přednost při umístění stánků. Objem obchodů se "zelenými" produkty se zvýšil o 14,6% na 13 miliard amerických dolarů. Kromě toho domácí i mezinárodní návrháři předvedli svou kreativitu a návrhy v Centru produktového designu a obchodní propagace Canton Fair. Cílem tohoto centra je rozvíjet výměnu kreativních výrobků a služeb.

Zlepšení služeb sklidilo chválu od kupujících. "Byl jsem na veletrhu Canton Fair již mnohokrát, a vidím, že probíhají velké změny. Zdejší služby jsou každým rokem lepší," uvedl Prakash Kirpalani, ředitel společnosti P.M.

HANA (HK) Ltd.

"Navštěvuji Canton Fair posledních sedm let, a jsem svědkem mnoha vylepšení. Zlepšuje se všechno. Vždycky říkám svým zákazníkům, že musí přijet na Canton Fair, "řekl Mark Canales, regionální obchodní manažer společnosti United General Supply Co., Inc." Neuvěříte, dokud to neuvidíte."

Příští ročník veletrhu Canton Fair začne 15. října letošního roku.

Bude to kulatý 110. ročník, a očekává se, že přiláká ještě více kupujících a prodejců z Číny i celého světa.

Contact:

Pan Wu Xiaoying, +86-20-8913-8628,

xiaoying.wu@cantonfair.org.cn

Související články

Komentáře

Přidat komentář