5 VĚCÍ NA ZVÁŽENÍ OHLEDNĚ VAŠÍ HOTELOVÉ WI-FI

Andrea Hausold - Nov 2, 2020
0

Je něco horšího než žádná hotelová Wi-Fi? Určitě nefunkční připojení k internetu. Pokud vaše připojení v hotelu neustále selhává nebo některé pokoje nemají dosah, recepční nebo servisní tým jsou neustále zaneprázdněni snahou o uklidnění nespokojených hostů.

To stojí nejen čas, ale v konečném důsledku i peníze, a v nejhorším případě vede k frustraci hostů a nemotivovaností zaměstnanců, kteří se s hotelem neztotožňují. To vše může ovlivnit váš obrat.

Pokud v současné době uvažujete o modernizaci hotelového Wi-Fi nebo o úplné modernizaci hotelového WLAN systému, měli byste se dostatečně informovat o následovných pěti faktorech.

Pokrytí WLAN

V závislosti na velikosti hotelu router WLAN obvykle nestačí k pokrytí celého hotelu. Žádný host navíc nechce sedět v hotelové hale s dalšími 30 lidmi a kontrolovat své e-maily, protože je příjem v pokoji mizerný. Ujistěte se tedy, že síť WLAN pokrývá celý hotel. Opakovače WLAN, Power-LAN nebo přístupové body představují možnosti rozšíření dosahu WLAN ve vašem hotelu.

Šířka pásma WLAN

Bez dodatečné šířky pásma sice mohou vaši hoteloví hosté přijímat signál WLAN ve svých pokojích, ale neumožní jim to poslech nejnovějšího podcastu nebo sledování videa na YouTube. Zpravodajské weby, volání na WhatsApp nebo Skype naopak vyžadují méně Mbps. Měli byste proto přizpůsobit šířku pásma surfovacím zvyklostem svých hostů. Pokud se ocitnete v nešťastné situaci, že máte k dispozici pouze 6 Mbit/s kvůli pomalému rozšiřování širokopásmového připojení, je vhodné WLAN zúžit.

Právní ochrana

Ač došlo ke zrušení odpovědnosti za rušení, neznamená to, že poskytovatelé již nejsou odpovědní, pokud jsou například média chráněna autorským právem nelegálně nahrávána prostřednictvím jejich otevřené sítě. Žádné orgány nevyhlásily internet za oblast bezpráví, v níž může každý dělat a zanechávat to, co chce. Pouze první varovné oznámení, které bylo dříve zpoplatněno, je nyní bezplatné. Všechny hotely, které poskytují otevřenou síť WLAN, jsou i nadále odpovědné za zneužití ze strany svých hostů.

Přihlášení

Aby se hosté ve vašem hotelu cítili jako doma, vše by mělo být stejně jednoduché a nekomplikované jako doma. Musíte tedy přihlášení učinit co nejsnadnějším, co to jen jde. Tímto způsobem zabijete dvě mouchy jednou ranou. Vaši recepční nebudou muset vašim hostům opakovaně vysvětlovat, jak přihlašování funguje, a vaši hosté mají radost z jednoduchého a rychlého přístupu k internetu.

Zabezpečení hostů a vlastní sítě

WLAN hotelů je stále častěji terčem online útoků. Hackeři se snaží nejen shromažďovat údaje o hotelech, ale také získávat data hostů. WLAN v hotelech by proto měla být vždy dostatečně chráněna, aby vaši hosté mohli bezpečně surfovat. Proto nezapomeňte pro svou síť aktivovat šifrování WPA2 a vybavte se aktuálním firewallem. Doporučuje se také aktivovat izolaci klientů, aby se vaši hosté navzájem neviděli v síti.

Související články

Komentáře

Přidat komentář