5 MÉNĚ ZNÁMÝCH JAPONSKÝCH OSTROVŮ, KTERÉ STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Sara Thopson - Sep 14, 2020
0

Mnoho lidí má Japonsko spojené s moderními velkoměsty, s tradicemi uchovanými v jeho chrámech a samozřejmě s přírodní krajinou jeho čtyř velkých ostrovů.
Japonské souostroví však disponuje mnoha dalšími, méně známými ostrovními útvary, které mnohdy obsahují téměř nedotčenou přírodu. Krajina je zde natolik různorodá, že můžete spatřit pláže, připomínající ty v Karibiku, ale i husté a svěží lesy. Jedna věc je však jistá. Tradice a přírodní krásy se nacházejí na všech následujících japonských ostrovech.

Zamani

Kerama je jedním z japonských ostrovních útvarů souostroví Okinawa v jižní části země, které tvoří 22 ostrovů, z nichž pouze 4 jsou obydleny. Jedním z těchto ostrovů je Zamani, kde žije méně než tisíc lidí.

Jeho pobřeží připomíná Francouzskou Polynésii s bílým pískem a mořem tak živé barvy, že je přezdíváno „Kerama Blue“. Na některých zdejších plážích, jako je Furuzamami, spojuje bohatá mořská fauna milovníky potápění a milovníky pozorování velryb.

Sado

Sado Island, located to the northeast of the country, in Niigata prefecture, has a steep landscape and can be traveled by car or bicycle (if your legs can handle it), to visit its beautiful beaches.

This island also boasts a mountainous landscape with terraced rice fields (grown on slopes) that have been there for centuries.

Sado is one of the few islands where gold panning is still a tradition, and it’s also where the traditional ensemble Kodo started, which became popular for its interpretation of old Japanese songs using percussion instruments.

The onsens or hot springs are one of the best ways to end your visit to the island, accompanied by Niigata’s famous rice washed down with local sake.

Iriomote

Tento ostrov je jedním z nejodlehlejších na souostroví Okinawa. Zajímavostí je, že je mnohem blíže k pobřeží Tchaj-wanu než k velkým ostrovům v Japonsku.

Ostrov Iriomote se nachází v jedné z venkovských částí země a většinově jej pokrývají husté a vlhké horské lesy. Pláž Hoshuzina obsahuje pozůstatky prvoků zvaných foraminifera, což jsou malí tvorové ve tvaru žluté hvězdy. Když se zadíváte pozorně, najdete hvězdicovitá zrna písku, která zůstala po milionech drobných zbytků foraminiferů.

Iriomote lze procestovat pěšky, ač ne bez obtíží, s možností prozkoumání místních vodopádů. Další možností je proplutí mangrovů ostrova na kajaku. Hned za rohem navíc naleznete ostrov Yubu, oddělený pouze kouskem písku, který lze překonat na vozíku taženém vodním buvolem, stejně jako před stovkami let.

Tanegashima

Na západním konci ostrovů Osumi, na jihu země, se nachází ostrov, který se stal hotspotem pro milovníky průzkumu letectví.

Důvodem toho je i to, že zde sídlí japonská agentura pro průzkum letectví a kosmonautiky. Odsud jsou do vesmíru vypouštěny rakety se satelity a jde vždy o parádní podívanou, když se světlice odrážejí na východočínském moři.

Další zajímavostí je, že první střelná zbraň vyrobená v Japonsku byla pojmenována po Tanegashimě a bylo inspirována arquebusem, který Portugalci náhodou přinesli pánovi ostrova v 15. století.

Západní pobřeží ostrova má 12 kilometrů pláží. Ta v Nagahamě, známá svým bílým pískem, má polynéskou estetiku a nacházejí se zde mořské želvy. Na druhé straně, na východě, najdete pláž Kumano a jeskyni Chikura. Návštěva těchto míst je obecně doporučena, když klesá příliv.

Tsushima

Poslední japonský ostrov, který vám představíme, se nachází na sever od Nagasaki, na půli cesty mezi korejským poloostrovem a Japonskem – ostrov Tsushima. Jde o přírodní rezervaci, která si stále zachovává 90 % svého rozsáhlého lesního území.

Tento ostrov je domovem leopardí kočky Tsushima, jednoho z nejohroženějších druhů, a jeho faunu a flóru lze vidět v Centru ochrany divoké zvěře v parku Saozaki.

Kromě toho si ostrov získal silnou reputaci svými nudlemi robuke (vyrobenými ze sladkých brambor) a také mezi nadšenci videoher, neboť jeho krajina byla použita jako prostředí pro Ghost of Tsushima, vydané na Playstation letos v létě.

Související články

Komentáře

Přidat komentář