5 NEJNÁROČNĚJŠÍCH ZÁVODŮ NA SVĚTĚ

Justin N. Froyd - Nov 15, 2010
0

Máte za to, že maraton je nejtěžší závod na světě? Tak to se připravte na pár dalších závodů pro odvážné sportovce. Web Hotelclub.com zveřejnil svůj seznam 5 nejnáročnějších závodů na světě. Vám je přináší Tourism-Review.cz.

5. Světový šampionát ve šnorchlování v bažině

Tento závod není tak náročný jako další čtyři, ale je pěkně nechutný. Tradice začala v roce 1985. Závod se koná každý rok v srpnu v rašeliništi Waen Rhydd poblíž městečka Llanwrtyd Wells ve Walesu. Úkol je jednoduchý, proplavat 55 m dlouhou bažinou co nejrychleji. Závodníci mají šnorchl a ploutve, ale není dovoleno používat ruce. Tak hodně štěstí a užívejte bahna!

4. Závod drsných chlapů

Tohoto závodu by se měli účastnit jen ti, co ví, že na to mají. Závod navrhl bývalý člen Granátnické gardy, Billy Wilson, a závod je dnes považován za nejnáročnější jednodenní vytrvalostní soutěž. Koná se v Anglii, ve vesnici Perton, blízko města Wolverhampton. Závodníci musí napřed absolvovat přespolní běh, načež následuje nejtěžší část, extrémně náročná opičí dráha. Závodníci musí lézt přes překážky, plazit se bahnem a překonat ostnatý drát, dráty pod napětím a dýmovnice. Všichni účastníci musí podepsat prohlášení, že jsou si vědomi veškerých rizik závodu. Podepisují si tak rozsudek smrti? O tom se přesvědčte sami!

3. Barkley, závod na 100 mil

Rádi běháte? A je pro vás Maraton krátký? Pak neváhejte, Barkley, závod na 100 mil, je přesně pro vás! Závod se koná každoročně ve státním parku Frozen Head v Tennessee a skládá se z okruhu dlouhého 20 mil, který závodníci musí pětkrát oběhnout. A nejen to, chybí podpůrné stanice a závod má časový limit! Na každý okruh má závodník maximálně 12 hodin. Od roku 1986 se našlo pouze 8 lidí, kteří dokázali závod v tomto limitu 60 hodin dokončit. Součástí závodu na 100 mil Barkley je také 16.500 metrů vertikálního stoupání, přičemž lezci musí najít alespoň 9 z 11 knih schovaných podél trati a vytrhnout stránku z každé knihy jako důkaz. Máte na to? Tak do toho!

2. Maraton des Sables

Nejtěžší závod nohou na světě je také ten nejdražší. Koná se každoročně v jižním Maroku a jedná se o běh 254 km přes saharskou poušť. Závodníci přitom nesou ještě batohy s nejnutnějším vybavením. Vodu dostanou pouze na určených kontrolních bodech. Registrační poplatek je 5000 dolarů. To je poměrně hodně, protože organizátoři poskytují pouze vodu a stany na spaní. Od roku 1986 zemřeli při tomto závodu dva lidé.

1. Ultramaraton Badwater

Závod začíná v kotlině Badwater, 85 metrů pod hladinou moře, a končí v nadmořské výšce 2548 m na Whitney Portal ve Spojených státech. Závodníci musí běžet 135 mil v červenci, kdy teplota dosahuje až 49 stupňů Celsia. Nejtěžší úsek je Údolí smrti v Mohavské poušti, která je považována za nejteplejší místo na světě. Běžci si musí dávat pozor, aby se jim boty na cestě neroztavily.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář