5 NEJLEPŠÍCH TRADIČNÍCH PIVOVARŮ NA SVĚTĚ

Dan Rang - Nov 21, 2011
0

Jsou lidé, kteří jsou ochotni urazit stovky kilometrů při hledání původu svých oblíbených jídel a nápojů. Pivo určitě patří mezi ikony mnohých měst (Plžeň) a v některých případech i zemí (Německo). A většina piv chutná nejlépe v domácím pivovaru. Seznam těch, které za tu cestu stojí, sestavil server Hotelclub.com. Vám ho přináší Tourism-Review.cz.

Muzeum piva v Sapporu, Japonsko

Muzeum piva v Sapporu z roku 1987 je kulturní památka a jediné muzeum tohoto druhu v Japonsku. Pivo Sapporo patří mezi nejstarší a nejoblíbenější piva v zemi a vaří se v Sapporu už od roku 1877. Dnes se vyváží do celého světa. Muzeum přivítá každoročně přes 150 000 návštěvníků a exponáty, ochutnávky piva a pivní bar se zahradou patří mezi oblíbené atrakce ve městě.

Heineken v Amsterdamu, Nizozemsko

Podle některých lidí je to nejslavnější muzeum piva na světě. Původní pivovar Heinekenu je velmi oblíbená památka. Při návštěvě Amsterdamu si ho nesmíte nechat ujít. Prohlídka zaměřená na historii výroby trvá asi 1,5 hodiny. Turisté se dozvědí všechno o historii rodiny Heineken, která pivovar založila. Složitý proces vaření piva je podán poutavou a zábavnou formou.

Pivovar Carlsberg v Kodani, Dánsko

Pivovar Carlsberg byl založen v roce 1847 a patří mezi nejstarší skandinávské pivovary. Má za sebou působivou a zajímavou historii. Prohlídka pivovaru se zaměřuje právě na fascinující proměnu Carlsbergu ve světoznámé pivo. Pro návštěvníky je při putování největší sbírkou pivních lahví na světě připravena jedinečná výstava s interaktivními exponáty. Součástí prohlídky jsou také stáje a několik Jutských tažných koní, které evokují dobu, kdy se pivo ještě rozváželo na valnících. V zahradě soch si návštěvníci mohou prohlédnout malou část sbírky Carla Jacobsena, včetně Rodina a malé verze Malé mořské víly z roku 1937.

Jamajský Red Stripe

Pivo Red Stripe je Jamajčanům svaté stejně jako Bob Marley a tradiční jídlo ackee a saltfish. Pivovar nenabízí tolik atrakcí a exponátů jako ostatní pivovary na seznamu, ale příznivcům této značky určitě stojí za tu cestu. První pivo Red Stripe uvařili v pivovaru v Surrey. Tenkrát mělo na místní poměry příliš velký obsah alkoholu. Tak jak ho známe dneska se vaří od roku 1938.

Guinness v Dublinu, Irsko

Pivovar St James Gate (Brána sv. Jakuba), domov koncernu Guinness, je světovou pivní mekkou. Nenabízí prohlídku pivovaru v pravém slova smyslu, ale pohled do srdce velkého komplexu Guinness, který celý den neúnavně dál a dál chrlí své slavné černé pivo. Trasa sice nevede pivovarem v provozu, ale i tak se toho návštěvníci o pivovarnictví hodně dozví. Můžete si projít šest pater interaktivních expozic a zajímavých výstav včetně vzdělávacích videí o zneužívání alkoholu a řízení v opilosti.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář