7 NEJČASTĚJI PŘECEŇOVANÝCH PAMÁTEK

Anna Luebke - Nov 7, 2011
1

Strávily jste už někdy hodiny na cestě a pak nekonečnou dobu čekali v tlačenici, jen abyste nakonec zjistili, že vám to nestálo za to? Některé památky se prostě přeceňují. Cestovní portál Gadling.com vytvořil seznam horkých kandidátů na místa, která nestojí za návštěvu. Vám je přináší Tourism-Review.cz.

Eiffelova věž v Paříži

Eiffelova věž neboli La dame de fer (Železná lady) platí rozhodně za světovou ikonou Francie a jednu z nejznámějších staveb na světě. Byla postavena v roce 1889, je to nejvyšší stavba v Paříži a nejnavštěvovanější placená památka na světě. Každoročně vystoupají na její vrchol miliony turistů. Pravdou však je, že mnohem lépe vypadají fotografie s věží než z ní. Za to Notre Dame nabízí nádherný výhled na město a pařížské panorama.

Oktoberfest v Mnichově

Oktoberfest se koná každoročně od konce září do prvního víkendu v říjnu a je to jedna z nejslavnějších událostí v Německu. Tradice začala v roce 1810 a stala se důležitou součástí bavorské kultury a největšími slavnostmi piva na světě. Každoročně sem zavítá přes 5 milionů lidí. Mnoha návštěvníkům však zkazí náladu vysoké ceny piva i jídla. Slavnosti jsou navíc ideální jen pro ty, kteří se rádi opíjejí s partou zahraničních turistů.

Hrad a kámen Blareny v Irsku

Hrad Blarney a jeho pověstný kámen (Blarney Stone) patří mezi populární turistická atrakce. Kámen je blok modré skalice a je vestavěný v cimbuří hradu. Legenda říká, že kdo kámen políbí, z toho se stane výmluvný řečník a obratný lichotník. Není divu, že kámen přitahuje návštěvníky z celého světa. Ale co si asi skutečně odnesete z líbání starého kamene plného bakterií?

Cancún v Mexiku

Cancún na jihu Mexika prošel v průběhu několika let pozoruhodnou transformací. Původně rybářský ostrov obklopený pralesem a neprobádaným pobřežím je dnes vedle Acapulca nejznámější mexické letovisko na světě. Je také vstupní branou do Riviery Maya a vnitřního Yucatánu, kde je mnoho archeologických nalezišť, například Chichén Itzá, Cobá a Tulum. Proto je Cancún přeplněný turisty a mnoho z nich se shoduje, že není o nic výjimečnější než kterékoliv jiné americké pobřežní město.

Stonehenge ve Spojeném království

Jedno z nejproslulejších míst na světě, prehistorická památka Stonehenge, se nachází v anglickém hrabství Wiltshire. Patří mezi místa v Anglii, kde bylo nalezeno nejvíce artefaktů z neolitu a doby bronzové památky, včetně několika set mohyl. Návštěvníkům však není povolen přístup k monolitům a hodně jich odjíždí zklamaných také proto, že pohled na Stonehenge kazí přilehlá dálnice.

Atomium v Bruselu

Atomium je ocelový model základní buňky krystalové mřížky železa zvětšený 165 miliardkrát. Původně byl postaven pro mezinárodní výstavu Expo v roce 1958. Koule, ve kterých se nacházejí výstavní haly a jiné veřejné prostory, jsou spojeny chodbami s eskalátory. Úplně nahoře je rozhledna, která nabízí panoramatický výhled na Brusel. Pro řadu návštěvníků je ale celá stavba "nudná". Žádný skutečný důvod pro návštěvu se nenabízí. Turisté si odnesou pár fotek a můžou jen hrdě prohlásit - tam jsem byl.

Šikmá věž v italské Pise

Věž v Pise je samostatně stojící zvonice katedrály v Pise. Po dokončení restauračních prací v letech 1990 a 2001, se věž naklání asi 3,99 ° (dříve to bylo 5,5 °). To znamená, že vrchol věže je 3,9 m od místa, kde by se nacházel, kdyby byla konstrukce dokonale svislá. Věž je nyní zachycena na kabelech, aby se už více nenakláněla. Požitek vám zkazí davy turistů, kteří se snaží vyfotit tak, aby vypadali, že věž podpírají.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Komentáře

  1. I přesto, že se tam cpou davy turistů, jako ostatně u všech památek, stojí za zhlédnutíé. celý komplex u Pisy je moc pěkný a myslím, že návštěvy nikdo nebude litovat.

    Eva Kašparová (Itálie )

Přidat komentář