ABÚ ZABÍ PODPORUJE EKOLOGICKOU TURISTIKU

Joe McClain - Dec 6, 2010
0

Udržitelnost patří nepochybně mezi módní slova, v současnosti se však stále více spojuje s cestovním ruchem. V Abú Zabí se 22. listopadu konala třídenní světová konference zaměřená na ekologickou turistiku, jejímž cílem bylo poukázat právě na potenciál a nutnost ekologického přístupu k cestovnímu ruchu.

 

Když se před deseti lety řeklo udržitelný cestovní ruch, málo lidí vědělo, co si pod tím přesně představit a jak tuto frázi použít v kontextu. Dnes se však cestovní ruch vyvíjí a ekologická turistika se stala klíčovým termínem pro mnoho zemí a prioritou pro růst cestovního ruchu po celém světě.

V Abú Zabí byla 22. listopadu zahájena třídenní konference nazvaná World Green Tourism Abu Dhabi (Abú Zabí: Ekologická turistika ve světě). Sešli se zde delegáti hlavně ze zemí Arabského zálivu. Diskutovalo se o výhodách a výzvách, kterým čelí zastánci ekologické turistiky. Mezi dalšími cíli konference figurovalo stanovení osvědčených postupů pro tento druh turistiky, ale i poučení se z minulých chyb.

Hosté se shodli na tom, že ohled na životní prostředí hraje dnes při plánování dovolené nemalou roli. Stále více turistů je také ochotno si připlatit, aby bylo jejich cestování a pobyt šetrné k životnímu prostředí.

Předseda úřadu pro cestovní ruch v Abú Zabí, pan Shaikh Sultan, se ve svém proslovu zmínil, že ve spolupráci s Radou pro urbanizaci byl v Abú Zabí zřízen zvláštní systém hodnocení ochrany zdraví a životního prostředí. Rada i úřad pro cestovní ruch hluboce respektují "zelený" management a dohlížejí na to, aby všechny hotely vyhovovaly daným směrnicím během několika měsíců.

 

 

 

 

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář