PROGRAM BEZVÍZOVÉHO STYKU USA POMÁHÁ 13 MILIONŮM TURISTŮ

Laura Maudlin - Jun 7, 2010
0

Spojené státy rozšířily Program bezvízového styku o další země. V současnosti mohou na americkou půdu vstoupit bez víz občané 36 zemí, proto američtí představitelé očekávají nárůst počtu turistů ze zámoří. Program je výhodný pro každého, protože šetří čas i energii turistů a dává jim plnou svobodu utrácet hotovost ve Spojených státech kdykoliv se jim zachce.

Dostat se do Spojených států bývalo dříve něco jako privilegium a vyřízení žádostí o víza mohlo zabrat až několik měsíců. Zájemci o pobyt v USA také vždy s napětím čekali, zda bude jejich žádost úspěšná. Běžně se stávalo, že cestující byli odmítnuti na americkém letišti, ačkoliv se domnívali, že úspěšně splnili veškeré podmínky potřebné k cestě do USA.

Takové odstrašující příběhy se stávají minulostí diky Programu bezvízového styku, který byl nyní rozšířen z původních 27 na 36 států, přičemž Řecko do něj vstoupilo teprve v letošním roce. Po rozšíření očekávají američtí odborníci na cestovní ruch další nárůst turistů ze zahraničí, kteří budou chtít navštívit 'zem svobody'. Díky Programu navštíví USA každý rok přes 13 milionů turistů, což je kolem dvou třetin všech zahraničních návštěvníků.

Není náhodou, že novými státy, které se Programu účastní, jsou země, které se nachází ve fázi finančního rozvoje. Do Programu nyní patří i noví členové EU a Jižní Korea. Například návštěvníci z České republiky či Estonska si mohou užít krátkodobý nebo odpočinkový pobyt v USA aniž by byli nutně odkázáni na ambasádu ve své rodné zemi. Výsledkem toho je, že v amerických rukou končí více korun a eur.

Pro ty, kteří stále musí žádat o víza, americké úřady rovněž mnohé věci zjednodušily. Například americká ambasáda v Indii rozhoduje o udělení víza do 14 dnů, zatímco dříve to bývalo 110 dnů. Výhodou je také možnost online registrace osobních údajů před vstupem do USA. Časově náročné vyplňování žádosti a čekání ve frontách na letišti je nyní záležitostí minulosti.

Související články

Komentáře

Přidat komentář