RUSOVÉ JEZDÍ NA DOVOLENOU DO AMERIKY

Tomas Haupt - Jun 6, 2011
0

Cestování se stává cenově dostupnějším pro lidi z celého světa, a tak přibývá i ruských turistů v USA. Situace se dá přirovnat k pravému opaku studené války, protože ruští turisté berou Ameriku útokem, který nemá obdoby.

Přestože návštěva USA není nejjednodušší záležitostí, stále více ruských turistů míří právě sem. Vyřizování víz je pořád velmi časově i finančně náročné, ale mnoho ruských občanů si to dnes může dovolit a nevadí jim se s ním vypořádat.

Zdá se, že stát dlouhé fronty před americkou ambasádou v Moskvě je malá cena za úžasné zážitky z dovolené v Americe. Přibylo letů mezi Ruskem a Amerikou a svůj podíl na tom mají i obchodní příležitosti a otevřené dohody.

Americké ministerstvo obchodu odhaduje, že do konce tohoto roku navštíví Ameriku 208 000 ruských turistů, což je zatím vůbec nejvíce. Oproti roku 2010 je to nárůst o 19 %. Se vzrůstajícím vlivem zemí BRICS vzroste nejspíš i počet návštěv jejich obyvatel v USA. Ruských návštěvníků by mělo do pěti let přibýt vůbec nejvíc, a to až o 139 %.

Vízový systém je často terčem kritiky, ve skutečnosti je ale odmítnuto jen 8-10 % ruských žádostí. Nedaří se tady proto ani hororovým historkám známým z jiných zemí. Vypadá to, že rusko-americké vztahy se lepší a těžit z toho budou moct obě strany.

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář