5 UŽITEČNÝCH APLIKACÍ PRO TABLETY

Dan Rang - Jun 6, 2011
0

Obliba tabletů stále roste a počítačoví experti dokonce považují rok 2011 za rok tabletů. Uživatelům slouží k brouzdání po internetu, čtení e-mailů a elektronických knih, sledování filmů a hraní her. Server TourMag.com zveřejnil seznam pěti užitečných aplikací pro tablety na cesty, vám ho přináší Tourism-Review.cz.

MenuPad

Australská společnost NetStart nabízí restauratérům novou generaci interaktivních menu na iPadech. Aplikace MenuPad zastoupí papírové menu a je určena restauracím a cateringovým společnostem. Zákazníci si mohou projít menu i s fotografiemi a rovnou si i sami objednat.

 

 

 

 

 

 

 

 

NYCWay

NYCWay je vhodná nejen pro iPad a iPhone, ale také pro Android a Blackberry. Aplikace obsahuje celou řadu informací užitečných pro návštěvníky New Yorku. Řekne vám, kde najdete nejbližší veřejné toalety, co se ve městě zrovna děje nebo jak jezdí MHD. NYCWay se proto hodí nejen turistům a těm, co se zrovna přistěhovali, ale i stálým obyvatelům. Aplikaci mají na svědomí MyCityWay a město New York.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum v Brooklynu

Vloni na podzim chtělo Muzeum v Brooklynu poskytnout svým návštěvníkům o vystavovaných umělcích co nejvíc informací. Vznikla tak aplikace WikiPop, která sdružuje články o vystavovaných umělcích na Wikipedii. Ty jsou pak přístupné z iPadu. Používání tabletu umožňuje návštěvníkům galerie přístup k užitečným informacím, ale také přidávat k článkům vlastní komentáře. Výstava tak dostává interaktivní rozměr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plaza

I hotel Plaza v New Yorku se rozhodl využít mobilní komunikace. Od ledna 2011 jsou všechny pokoje vybaveny tabletem s aplikací Intelity ICE (zkratka pro interaktivní zákaznickou zkušenost). Hosté si tak mohou z pohodlí svého pokoje objednat pokojovou službu a buzení telefonem, nastavit teplotu a osvětlení či rezervovat místo v restauraci. K dispozici je i rezervace průvodců New Yorku a přehled letových řádů s možností tisku letenek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hotely Hyatt

Nejen newyorský hotel Plaza, ale i celý hotelový řetězec Hyatt využívá iPady, aby poskytl svým hostům lepší služby. Svým zaměstnancům rozdal stovky iPadů, které pomohly zlepšit komunikaci a organizaci hotelu. iPady jsou napojené i na vedení v Chicagu, což zjednodušilo organizaci celého řetězce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář