PRAKTICKÉ TIPY PRO BEZPEČNĚJŠÍ CESTOVÁNÍ

Nik Fes - Sep 6, 2021
0

Mnoho lidí rádo objevuje nová místa a rozšiřuje si obzory. Ale co když vám vaše obavy brání relaxovat a užívat si dovolenou?

Víme, že každý výlet s sebou přináší spravedlivý podíl starostí, a staré přísloví „prevence je lepší než léčba“ v sobě skrývá určitou pravdu, a to i v případě poznávání turistických destinací.

Stačí se však před a na cestách držet několika pravidel a vyhnete se problémům na vaší dovolené. V této souvislosti vám Tourism-Review přináší několik praktických tipů pro bezpečnější cestování.

Vyhýbejte se nebezpečným místům

Pokud chcete bezproblémovou dovolenou, předem si vše zkontrolujte a ujistěte se, že nejedete někam, kde jsou varování před cestováním. Můžete cestovat do jakékoli země, ale zkuste se zaměřit na ta nejbezpečnější města a místa, kde byste mohli zůstat.

Příkladem je Mexiko, které je velmi oblíbenou destinací. Navzdory tomu je zde několik regionů, které jsou velmi nebezpečné. Pobyt v Juarezu není stejný jako dovolená v Tulum, který je mnohem vhodnější pro bezpečnější turistiku.

Udělejte si elektronické kopie vašich dokumentů

Při cestování je nutné mít s sebou potřebné dokumenty. Musíte ale také mít záložní plán, protože byste je mohli ztratit nebo být obětí krádeže. V tomto smyslu vám může pomoci elektronická kopie vašich dokumentů.

Před odjezdem si vytvořte elektronickou záložní kopii očkovacího průkazu, itineráře, průkazu zdravotního pojištění, pasu, letenky, cestovního pojištění atd. Pošlete soubor na svůj email a uložte jej do složky Doručená pošta, abyste měli přístup k informacím na svém mobilním telefonu nebo jiném zařízení.

Nebezpečí veřejných Wi-Fi sítí

Veřejné Wi-Fi může představovat hrozbu pro vaši bezpečnost, protože hackeři mohou zachytit vaše data, pokud využíváte zdroj, který nepoužívá šifrování provozu. K tomu dochází, pokud má modem zastaralý šifrovací protokol nebo standardní heslo pro zařízení (například admin).

Vždy, když je to možné, a věnujte zvláštní pozornost sazbám za datový roaming, doporučujeme, abyste na svých zařízeních neaktivovali Wi-Fi. Pokud potřebujete internet na zařízeních bez dat, můžete své telefony použít jako „router“.

Pokud však musíte používat internet pro necitlivé a neprofesionální informace, můžete použít jiné sítě. Například pro Apple Mac můžete také aktivovat funkci Find my Mac na iCloudu, což vám může ušetřit mnoho nepříjemností.

Nakonec na cestách neváhejte investovat do VPN pro Mac. Umožní vám přístup k vašim připojeným službám v zemi tím, že vám poskytne místní IP a rovněž vám umožní bezpečný přístup k veřejné Wi-Fi maskováním vaší IP.

Buďte na cestách v klidu

Pro bezpečnější cestování se vyhněte časté kontrole, zda byl váš let odložen nebo zrušen. Při využívání autobusové dopravy určitě využívejte služeb renomovaných společností, které mají spoustu online recenzí. Pokud je to možné, zkuste si také rezervovat lístky dostatečně zavčas, abyste se náhodou neztratili na vzdálených autobusových zastávkách bez známky dopravního spojení.

Pokud jedete místním taxíkem, který nemá měřič, dohodněte si jízdné předem. Vezměte si s sebou také mapu, abyste se neztratili při pozorování památek, jak se to stává mnoha turistům každý den.

Přizpůsobte se svému prostředí

Jakmile vše potřebné zjistíte, můžete vycestovat do své vysněné destinace, jako byste byli jedním z místních. V tomto ohledu musíte pochopit, že se stanete mnohem zranitelnějšími vůči zlodějům, pokud budete stát s obrovským batohem, dvěma kamerami a zmateným výrazem ve tváři.

Pokud budete mít snahu splynout, budete přitahovat mnohem méně pozornosti. Také by bylo chybou nerespektovat nebo urážet místní nevhodným oblečením nebo chováním. Pokud navštěvujete bohoslužby, určitě se oblékněte skromně, abyste místní neurazili.

Související články

Komentáře

Přidat komentář