UŽIJTE SI BUKUREŠŤ SKORO ZADARMO

Larry Brain - Aug 27, 2012
0

Místní obyvatelé a nadšení turisté přezdívají Bukurešti "malá Paříž". Krásné město s bohatou historií láká hlavně cestovatele a příznivce historie. Na první pohled může odradit návštěvníky s menším rozpočtem, ale i v Bukurešti se dají najít památky a aktivity, za které nemusíte zbytečně utrácet.

Náměstí Revoluce: Náměstí patří mezi nejvýznamnější místa ve městě, takže je to zastávka snad každého návštěvníka. Právě zde pronesl Ceausescu svůj poslední projev, právě zde vypukla revoluce. Celé náměstí je přístupné veřejnosti čtyřiadvacet hodin denně.

Palác Parlamentu: Původně měl palác sloužit jako korunovační klenot komunistické vládě, která ovládala většinu Eurasie na východ od Berlína. Po pádu Sovětského svazu začal prostory tohoto architektonického zázraku o více než 1000 místnostech využívat parlament. Některé části budovy jsou přístupné zdarma a prohlídka s průvodcem stojí jen pár eur.

Muzeum vesnice: Muzeum ukazuje, jak se vyvíjel způsob života v Rumunsku. Jestli vás zajímá historie, určitě si nenechte ujít ukázky moderních domů a repliky několik set let starých obydlí, které vás přímo vtáhnou do dějin. Za úchvatný náhled do duše rumunského národa zaplatíte přitom necelá dvě eura.

Veřejná doprava: Naštěstí pro většinu turistů je většina památek přímo ve středu města, takže není třeba nikam daleko jezdit. Pokud vás delší chůze zmáhá, nebo jen budete spěchat, můžete využít hned několik unikátních linek metra a vlaků. Jedna jízda vyjde zhruba na euro, nebo dvě. Také autobusy a tramvaje jsou tu levné, ale je třeba si koupit lístek předem.

Související články

Komentáře

Přidat komentář