BULHARSKO SE TĚŠÍ NA ÚSPĚŠNÉ LÉTO

Larry Brain - Mar 19, 2012
0

Bulharsko se po klidné zimě spoléhá na úspěšné léto. Napomoci by měl příliv turistů z Německa a Ruska.

Zimní sezóna dokáže přilákat do Bulharska daleko víc turistů, než by se mohlo zdát. Letní sezóna je ale i tak pro obyvatele pobřeží Černého moře 10krát úspěšnější.

Bulharsko dokáže přilákat turisty z Řecka i Egypta, takže letošní letní sezóna vypadá slibně. Podle údajů sdružení bulharských cestovních kanceláří naznačují rezervace pobytů, že se letos může Bulharsko těšit na příliv německých eur a ruských rublů.

V minulém roce přijelo do Bulharska o 14 % německých turistů více, ale to ještě není úplně dobrá zpráva. Donedávna byli němečtí turisti zvyklí poznávat o dovolené bulharskou kulturu a klidně se opalovat na březích Černého moře. Dneska sem ale jezdí často mladší turisté, snaží se cestovat levně a šetří i na večírcích.

Bulharská vláda čelí kritice za to, že nereaguje na tuto šedou zónu v bulharském turismu, a to i přesto, že přináší do cestovního ruchu větší zisk.

Také bulharským lázním se daří a očekávají úspěšné léto. Většina turistů, kteří míří do lázní, jsou z Ruska a Turecka. Kvůli nepokojům v Severní Africe a Řecku teď jezdí do měst jako Devin a Velingrad.

Rusové jsou proslulí svojí ochotou utrácet a navíc mají podobnou abecedu i jazyk jako Bulhaři.

Související články

Komentáře

Přidat komentář