Cena v oblasti ekologie: turecké pláže patří k nejčistším na světě

Michael Trout - Jun 15, 2011
0

Nezávislá organizace "Foundation for Environmental Education" uděluje ocenění Modré vlajky více než 300 plážím a jachtovým přístavům v Turecku - Turecké pláže dosahují přesvědčivých výsledků v rámci přísné kontroly kvality vody, bezpečnosti a ochrany přírody 324 pláží a 17 jachtových přístavů v Turecku se v roce 2011 mohou pyšnit oceněním Modré vlajky. Tato proslulá ekologická značka se každý rok uděluje plážím na celém světě, které splňují přísná kritéria kladená na kvalitu vody, bezpečnostní normy a ochranu přírody a životního prostředí. V tomto ohledu Turecko průběžně dosahuje velice dobrých výsledků a patří do mezinárodní špičkové skupiny. Oceněné pláže ale nesmí usnout na vavřínech - každým rokem se totiž opakují kontroly dodržování vysokých norem v oblasti kvality ze strany nezávislé organizace Foundation for Environmental Education.

Turecko je plné nedotčených rájů na zemi

Místo na světové špičce tureckým plážím zaručují, vedle mimořádné charakteristiky krajiny, také udržitelné koncepce ochrany přírody.

Nejlepším příkladem je pláž Patara v regionu Antalya. Tato pláž s jemným pískem měří dvanáct kilometrů, delší není žádná jiná pláž v Evropě. Patara se vyznačuje ohromnými dunami, větrem a vlnami - po hromadném turismu tu není ani stopa. Vzhledem ke skutečnosti, že oblast v okolí pláže je pod ochranou životního prostředí, nevznikají tu hotelová zařízení, a cestující raději vyhledávají rodinné penziony a hotely v nedaleké vesnici. Dech beroucí pláž je zárukou klidu a odpočinku. Rovněž přírodní jsou pláž Iztuzu jižně od města Dalyan a pláž Olympos u Cirali.

Plné života: pláže Incekum a Ölü Deniz

Rozhodně živější je pláž Incekum - na rušném pobřežním úseku s moderními kluby se hlavně rodiny cítí velice dobře. Jemný písek, mělké vody a mírné klima zaručují i dětem obrovskou radost z koupání. Stejně oblíbená je zátoka Ölü Deniz. Azurově modrá laguna u Fethiye denně láká spoustu turistů z nedalekých resortů. Vysoký počet návštěvníků a čistota se nemusí vylučovat: Obě pláže byly oceněny Modrou vlajkou.

Kontakt

Zavolejte nám na číslo +43-1-5122129 nebo nám napište e-mail na adresu office@turkinfo.at

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář