AirAsia a Expedia v Asii: Společný podnik umožní revoluci v cestovním ruchu

Cecilia Garland - Mar 31, 2011
0

První partnerství svého druhu na světě mezi nízkonákladovým dopravcem a on-line cestovní kanceláří

AirAsia, nejlepší nízkonákladová letecká společnost na světě a Expedia, Inc., největší on-line cestovní kancelář, dnes oznámily vznik nového společného podniku, který pokrývá oblast Asie a Tichomoří a nabízí kompletní řadu velmi výhodných letů, hotelů a rekreačních balíčků.

Jedná se o první partnerství svého druhu na světě mezi nízkonákladovým dopravcem (LCC, zkratka za low cost carrier) a on-line cestovní kanceláří (OTA, zkratka za online travel agent). Toto "manželství uzavřené v nebi" mezi největší online cestovní agenturou a nejmodernější leteckou společností umožňuje oběma společnostem stavět na svých silných stránkách a přinášet cestujícím radost z cestování po světě.

V rámci smlouvy o společném podniku bude nově založená společnost provozovat podniky společnosti Expedia, Inc. pod značkou Expedia(R) v Japonsku, Indii, jihovýchodní Asii a na dalších východoasijských trzích, stejně jako AirAsia bude provozovat podniky AirAsiaGo a GoRooms. Nový podnik bude stavět na unikátní místní marketingové zkušenosti firmy AirAsia, na předních technologiích a produktech světové úrovně firmy Expedia a na kvalitě cestování obou společností v regionu i mimo region.

Nový podnik bude mít v této oblasti exkluzivní práva třetí strany na online distribuci pro lety a balíčky AirAsia a AirAsiaX. To znamená, že jediným místem pro vyhledávání a on-line rezervaci letů AirAsia budou v rámci regionu s několika výjimkami stránky AirAsia.com, AirAsiaGo.com a Expedia.

Společně s více než 130 000 hotely po celém světě vytvoří firma unikátní sadu balíčků pro asijské zákazníky za neuvěřitelně nízké ceny, jak na stránkách AirAsiaGo, tak na stránkách Expedia.

Kromě toho společnosti AirAsia (AirAsia Malaysia, AirAsia Indonesia, AirAsia Thailand, AirAsiaX a další společné podniky leteckých společností

AirAsia) a firma Expedia působí jako partneři i mimo nový podnik. Tím vytvářejí exkluzivní třetí stranu poskytující cestovní služby AirAsia, které umožňují cestujícím rezervovat si vzrušující balíčky AirAsia na jakémkoli místě s pobočkou Expedia po celém světě.

 Dato 'Sri Dr. Tony Fernandes, generální ředitel skupiny AirAsia, řekl: "Vyhlášením tohoto partnerství zahajují společnosti AirAsia a Expedia revoluci v on-line cestování po Asii. Toto partnerství mezi dvěma globálními značkami a předními společnostmi v oblasti cestovního ruchu přichází v době exploze on-line cestovních rezervací v regionu. Asie a její prosperující ekonomika nabízí obrovskou příležitost k rozvoji oblíbené skupiny spotřebitelských značek."

 "Jsme rádi, že Expedia je naším partnerem, a jsme hrdi na to, že ji můžeme přivítat v Asii. Věnovali jsme čas hledání skvělého partnera, který rozumí Asii a zná naše úsilí, nadšení a touhu, "dodal Fernandes.

"AirAsia umožňuje létat každému. Věříme, že prostřednictvím tohoto partnerství se společností Expedia budeme společně s ostatními sdílet, rozšiřovat a dále rozvíjet jedinečné zkušenosti zákazníků s naší značkou, "uzavřel Fernandes.

Barry Diller, předseda představenstva a vedoucí manažer společnosti Expedia, Inc., řekl: "Uzavřením partnerství s firmou AirAsia učinila Expedia důležitý krok na cestě k rozvoji naší globální pozice. Získat vlivnou pozici v on-line cestovním trhu v Asii je obzvláště vzrušující."

"Nemohli jsme najít lepšího partnera, než jakým je AirAsia. Kromě toho, že je přední nízkonákladovou leteckou společností regionu, Expedia také sdílí naši snahu zpřístupnit cestování každému. Růst společnosti AirAsia v tak krátkém časovém období a její úžasná síť na mě udělaly hluboký dojem."

"V Asii je dnes cestovní ruch důležitý, a naše spolupráce umožní našim zákazníkům připojit se k velkolepé síti zde prostřednictvím AirAsia. V kombinaci s působivým výběrem globální cestovních nabídek a technologických balíčků společnosti Expedia toto partnerství umožní oběma společnostem nabízet cestujícím produkty světové třídy za bezkonkurenční cenu," doplnil Diller.

Na oslavu šťastného spojení budou stránky AirAsiaGo nabízet slevy za ubytování až 80% z ceny v 10 asijských městech po dobu tří dnů, počínaje dnem 29. března. Expedia uvede do provozu své nové malajské stránky a thajský server se slevou až o 60% po dobu dvou týdnů do destinací v Jihovýchodní Asii.

Značkové stránky AirAsiaGO a GOrooms a značkové stránky Expedia, Inc. stávajících značkových firem Expedia v Japonsku, v Indii a Singapuru společně s novými trhy získanými dnes v Malajsii a Thajsku budou pracovat jako společný podnik.

Související články

Komentáře

Přidat komentář