CESTOVNÍ RUCH V NICE ZAŽIL NEČEKANĚ ÚSPĚŠNÉ LÉTO

Justin N. Froyd - Sep 13, 2021
0

Navzdory pandemii Covid-19 a implementaci zdravotního průkazu byl letošní stav cestovního ruchu v Nice velmi úspěšný a v některých obdobích dokonce na lepší úrovni než v létě 2019, což byl velmi dobrý rok.

To bylo na začátku sezóny zcela neočekávané, zejména pro hotely Nice, které v srpnu zaznamenaly vyšší obsazenost než v roce 2019. Zatímco červen byl trochu pozadu, průměrná obsazenost v červenci vyskočila na 68 % a dokonce až na 85 % posledních deset dní.

V srpnu se obsazenost blížila 91.1 % a občas až k 98 %. Francouzská klientela byla samozřejmě ve většině, ale mezinárodní klientela se rovněž vrátila zejména díky obnovení letových spojů.

Zatímco Italové byli jako vždy přítomni díky své geografické blízkosti (Nice se nachází 20 km od hranic), dorazilo rovněž mnoho hostů z Německa, Švýcarska, Belgie, Nizozemska a skandinávských zemí.

Kvůli omezení cestování téměř chyběli pouze Rusové, Britové a Asiaté. Podle průzkumu Regionálního výboru pro cestovní ruch regionu 85 % profesionálů uvedlo, že letos v létě měli „dobrou sezónu“.

Jenom některé restaurace měly problémy. Zatímco majitelé restaurací nacházející se v turistických oblastech centra města mohou být spokojeni, není tomu tak u restaurací umístěných dále, které zaznamenaly až 40 % pokles tržeb.

Výhled na podzim pro odvětví cestovního ruchu v Nice je nicméně příznivý, přestože události jako Iron Man, knižní veletrh a konference byly odsunuty na konec posledního čtvrtletí. Přesto podle průzkumu Regionálního výboru pro cestovní ruch v regionu věří více než jeden ze dvou profesionálů v pozitivní podzim a zimu.

Letiště v Nice v létě obnovilo část provozu

Pozitivní léto potvrzuje i letiště v Nice, které dosáhlo zhruba 60 % provozu z roku 2019, což byl poslední rok před pandemií.

V červenci odbavilo letiště 930 000 cestujících, z nichž necelých 50 % bylo mezinárodních, a v srpnu více než milion cestujících, z nichž více než 50 % bylo mezinárodních.

Mezi tři nejaktivnější destinace patří Amsterdam, Londýn a Ženeva. Zajímavostí je, že Londýn, který byl první historickou linkou, klesl v popularitě kvůli Covid-19 opatřením.

Toto oživení dokonce přinutilo letiště dočasně znovuotevřít Terminál 1, aby zvládl mezinárodní lety vyžadující specifické hygienické podmínky.

Léto bylo také poznamenáno návratem dálkových letů, zejména do Dubaje a New Yorku. Znovuoživení na podzim potvrzuje obsluha téměř 80 destinací, včetně 60 v zahraničí.

Související články

Komentáře

Přidat komentář