CESTOVNÍ RUCH PROSPERUJE NEJVÍCE V ČERNÉ HOŘE

Nils Kraus - May 30, 2011
0

Počet cestovního ruchu organizace mají vyčleněné Černá Hora na masivní zlepšení v odvětví cestovního ruchu. Ve skutečnosti se totiž očekává, že bude číslo jedna, pokud jde o růst v průběhu příštích deseti let.

Po hrůzách války v Jugoslávii se na nové mapě objevila Černá Hora. A díky masivnímu růstu cestovního ruchu se může těšit na budoucí růst ekonomiky.

Očekává se, že v příštích deseti letech bude mít Černá Hora nejrychleji rostoucí trh cestovního ruchu. Vyplynulo to z diskuzí a jedání na 11. Globálním cestovatelském summitu v Las Vegas. Ke stejnému závěru dospěl i výzkum Světové rady cestovního ruchu (WTTC) a Oxford Economics.

Podle prognózy Oxford Economics bude mít Černá Hora nejrychlejší růst investic ze všech zemí. Předstihnout ji má pouze Brazílie v růstu vývozu. Letošní HDP země je 8,1 %. Do roku 2021 se počítá s růstem 14,8 %, což je nárůst o 10,9 % ročně.

Růst v řádu desítek procent přinesl Černé Hoře příliv hotelových řetězců a kampaň "Porto Montenegro", která propaguje známý přístav jako nové evropské Monako proslulé jachtingem.

Dnešní Evropané si rádi rozšíří horizont a prozkoumají svět za hranicemi tradičních destinací. Černá Hora je na druhou stranu poměrně snadno dosažitelná. Zároveň je ale turisty téměř nedotčená a uspokojí opravdu každého.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář