8 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH MÍST V ČÍNĚ

Andrew J. Wein - Apr 9, 2012
0

Čína je jednou z nejoblíbenějších destinací na světě. Mystika orientu, exotická kultura, tisíce let tradice - každý cestovatel tu má co objevovat. Objevte s Tourism-Review.cz, kterých 8 míst v Číně za to opravdu stojí.

Šanghaj

Šanghaj je jedna z finančně nejvýhodnějších destinací na světě. Patří ke klíčovým městům Číny a za své peníze tu dostanete to nejlepší. Ceny hotelů spadly o neuvěřitelných 47 %, takže za noc v pětihvězdičkovém luxusu teď v průměru zaplatíte 197 dolarů. Ještě nedávno by to bylo přes 300 dolarů. Šanghaj je také výchozím bodem do Chang-čou a Nankingu. Tato krásná historická města jsou nedaleko a z Šanghaje je sem dobré spojení vlakem. Jednou z šanghajských dominant je Bund, bývalé sídlo nejmocnějších šanghajských podnikatelských enkláv na počátku 20. století.

Si-an

Si-an je bývalé hlavní město Číny a zároveň její vůbec nejstarší město. Zažilo vládu celkem desíti dynastií, mezi nimi Chan a Tchang. Si-an nabízí ukázky typické architektury, například Velká a Malá mešita nebo Chrám osmi nesmrtelných. Většina turistů ale zná spíše zdejší armádu terakotových bojovníků, která byla objevena v roce 1974. Detailní sochy vojáků s oděvy i výzbrojí nechal v roce 210 př.n.l. pochovat císař z dynastie Čchin.

San-ja

San-ja v provincii Chaj-nan patří mezí nejoblíbenější destinace čínských novomanželů. Jsou tu nádherné čisté pláže a mírné slunečné počasí. A hned po nádherném západu slunce si můžete užít romantickou procházku v bílém měsíčním světle.

Sia-che a klášter Labrang (provincie Kan-su)

Labrang je nejposvátnější tibetský klášter za hranicemi autonomního území. Nebojte se ztratit ve spletitém labyrintu úzkých uliček. Lidé, na které tu narazíte - tibetští mniši, poutníci, cestovatelé a místní obyvatelé - jsou velmi přátelští a vyjdou vám ve všem vstříc. Na své návštěvě uslyšíte zpěv tibetských mnichů a nasáknete vůněmi orientu.

Chua-šan (provincie Šen-si)

Jestli vás fascinuje šplhání po horách, určitě nevynechejte Chua-šan. V Číně je celkem pět taoistických hor a všichni cestovatelé, kteří zde byli, se shodují, že Chua-šan je magické a povznášející místo.

Peking

Peking patří mezi starobylá hlavní města a je to společenské, politické a kulturní dědictví Číny. Mezi zdejší nejznámější památky patří Zakázané město, náměstí Nebeského klidu, Muzeum, Velká čínská zeď nebo hrobka dynastie Ming.

Hedvábná stezka

Čínská Hedvábná stezka má za sebou už 2000letou historii. Vede ze Si-anu do střední a východní Asie. Měří asi 8000 km, z toho asi polovina vede čínským územím. Jestli se po ní vydáte, nabídne vám nejen nádhernou krajinu, ale i řadu památek.

Hongkong

Hongkong je směsicí východní a evropské tradice, místo, kde se setkává východ ze západem. A nabízí také své vlastní atrakce. Toto exotické město vám představí směsici kultur, kterou nikde jinde nenajdete a jestli milujete nakupování, uvítáte zdejší obrovské možnosti.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář