ČÍNSKÝ TURISMUS ZAZNAMENÁ DALŠÍ RŮST PO ZLEVNĚNÍ PASŮ

Vanderlei J. Pollack - Jul 15, 2019
0

Čínský cestovní ruch v uplynulých letech roste ohromujícím tempem. Na počátku nového tisíciletí čínští turisté podnikli 10,5 milionů zahraničních test. V roce 2018 se tento počet zvýšil na 149,7 milionů, což představuje neuvěřitelný nárůst o 1326 %.

Tohle číslo je vskutku ohromující, avšak ještě více ohromující je to, že je to daleko od plného potenciálu čínského sektoru. Důvodem je že pouze asi desetina všech Číňanů vlastní cestovní pas. Oproti USA (40 %) nebo Velké Británii (76 %) je to opravdu nízký počet. Podle průzkumů by však počet zahraničních cest z Číny měl do roku 2030 dosáhnout více než 400 milionů a země dělá vše, co je v jejich silách, aby tohoto čísla dosáhlo.

Levnější pasy

Jak již bylo zmíněno, pouze malá část čínského obyvatelstva má cestovní pas a úřady se snaží tento počet zvýšit. Od začátku tohoto měsíce se cena za vydání pasu snížila o 25 %. Odborníci předpovídají, že by to mohlo vést k zdvojnásobení počtu pasů v příštím roce na 240 milionů.

Proces podávání žádostí je rovněž nyní mnohem jednodušší a lidé mohou žádat o cestovní pas po celé zemi, a ne pouze na jednom konkrétním úřadě. V roce 2017 zpracovaly čínské úřady 570 tisíc pasů, v loňském roce to bylo 690 tisíc. Další nárůst v letech následujících je nevyhnutelný.

Optimismus, co se týče růstu

Největší poskytovatel čínských cestovních služeb Ctrip je také velmi optimistický, co se týče budoucího růstu v cestování. „Vzhledem k tomu, že se příjmy Číňanů stále zvyšují, zbývajících 90 % obyvatelstva představuje potenciální zákazníky pro mezinárodní cesty,“ řekl Lu Yang, mluvčí společnosti.

„Mnoho Číňanů narozených po osmdesátých letech má rodinu s malými dětmi a staršími důchodci. Se snížením ceny pasu a snadnějším přístupem k jejích získání se více rodin rozhodne cestovat do zahraničí s dětmi a staršími,“ dodal.

Související články

Komentáře

Přidat komentář