ČÍNSKÝ HAINAN OŽIVEN ŘADOU AKCÍ A BEZCELNÍMI NÁKUPY

Ashley Nault - Jan 24, 2022
0

Pandemie Covid-19 má drastický dopad na cestovní ruch celosvětově, nicméně existují některé země a regiony, které se z krize dostávají a zotavují se po měsících bezprecedentních čísel.

Jedním z těchto regionů je také Hainan v Číně, který je kromě nejjižnějšího bodu země také jednou z nejoblíbenějších přímořských destinací.

81 milionů turistů v roce 2021

Podle místních médií se turistický sektor na ostrově plně zotavil z Covid-19 krize a loni přivítal 81 milionů turistů. To představuje o 25,5 % více než v roce 2020 a v zásadě se rovná předpandemickému toku v roce 2019. Navíc příjmy z cestovního ruchu vzrostly na téměř 22 miliard USD (+58,6 %).

Jedním z důvodů tohoto oživení je také zlepšení místní infrastruktury. Pravděpodobně hlavním motorem turistického ruchu v čínském Hainanu však bylo pořádání široké škály událostí spolu s tradičním ostrovním karnevalem na konci roku.

V této souvislosti vynikají oslavy 100. výročí Komunistické strany Číny, kdy se na ostrově konaly velké státem podporované události a představení.

Kromě toho se konala také řada sportovních akcí, včetně celostátních fotbalových, stolních tenisových nebo koňských dostihových závodů, kterých se účastnily tisíce lidí.

Efekt bezcelního nakupování

Dalším faktorem, který oživil místní cestovní ruch, je unikátní bezcelní offshore politika ostrova, která vstoupila v platnost 1. července 2020.

Na základě této politiky provincie zvýšila roční kvótu bezcelních nákupů o dvě třetiny na téměř 16 tisíc dolarů. Také se zvýšil limit nákupu kosmetiky na 30 položek z původních 12. A tato opatření okamžitě přinesla změnu.

Podle nejnovějších údajů se počet lidí nakupujících bezcelní produkty na ostrově zvýšil o 73 %, přičemž příjem z bezcelního prodeje dosáhl téměř 8 miliard USD (+83 %).

Celkově vzato, provincie Hainan přijala velmi účinná opatření a čísla jsou v kontextu Covid-19 skutečně působivá, a to zejména v kontrastu se situací v některých regionech, zejména v Evropě, které se v současnosti potýkají se šířením varianty omikron.

Související články

Komentáře

Přidat komentář