ČÍNŠTÍ TURISTÉ CESTUJÍ DO ŘECKA VE VELKÉM A ZÁROVEŇ ZDE INVESTUJÍ

Nik Fes - Jul 31, 2017
0

Čínští turisté zaplavují Řecko ve velkém. V minulém roce navštívilo tuto jihoevropskou zemi 150 tisíc Číňanů. Nejčastěji cestují ve skupinách, avšak zvyšuje se i počet cestujících jednotlivců cestujících do historických řeckých krajů.

Většina návštěvníků z dálného východu zůstává v Řecku na jednu či dvě noci. I přesto jsou však svou přítomností velmi důležití pro zdejší hotelnictví i řecký cestovní ruch jako takový.

V jednom z místních hotelů v Aténách představují čínští návštěvníci čtvrtinu všech hostů. Tohle číslo je dokonce na vzestupu, i přes menší potíže s hosty z těchto krajů. Tyto potíže jsou spojeny především se stravou, jelikož Číňané preferují jídlo ze své země. Hoteliéři se jim snaží přizpůsobit a nabízí jím čínské jídlo. Kromě toho v Aténách přibývají čínské restaurace.

Hlavní cílovou skupinou v Číně jsou mladí cestující. „Je jednodušší pro mladé lidi objednat si letenky a místa na hotelu, protože ví, jak tyto věci dělat přes internet. Tudíž je pro ně i výhodné, aby navštívili Evropu" sdělila čínská turistka v Aténách.

Kromě samotných návštěv země mají Číňané rovněž výrazný podíl na posílení řeckého trhu s nemovitostmi. To potvrdil i Lan Xiao Cheng, představitel společnosti Silk Road Travel, čínské cestovní společnosti.

Mnoho Číňanů investuje v Řecku. Skupují pozemky a nemovitosti, renovují je a následně pronajímají. Podle některých zpráv získalo tzv. Golden Visa v Řecku více než tisíc čínských rodin. Golden Visa je vydáváno těm, kteří investovali minimálně 250 tisíc eur v Řecku. Toto „vízum" je ve skutečnosti pětileté povolení k pobytu.

Je tedy nepochybné, že Číňané posilují řeckou ekonomiku, avšak tohle může být teprve začátek budoucího velkého rozkvětu. Předpokládá se, že v září začnou mezi Pekingem a Atény létat přímá linka. Tudíž pokud minulý rok navštívilo Řecko 150 tisíc Číňanů, letos a do budoucna lze sebevědomě čekat mnohem více.

Související články

Komentáře

Přidat komentář