LOTYŠSKO: NÁKUPY OSVOBOZENÉ OD DANĚ

Samuel Dorsi - Oct 17, 2011
0

Stále více lidí jezdí nakupovat do Lotyšska, zejména do hlavního města Rigy. Díky příznivým podmínkám mohou zákazníci nakupovat za velmi výhodné ceny a ušetřit.

Od otevření hranic je Riga oblíbenou destinací turistů ze všech koutů světa, a to z několika důvodů. Řadu zahraničních turistů už oslovila nejen svým exotickým nádechem, ale i zdejšími středověkými památkami a relativně nízkými cenami.

Za nedávným úspěchem Rigy stojí z velké části zdravotní turistika i možnost levné zábavy. V poslední době ale do Lotyšska míří stále více turistů také kvůli daňovému zvýhodnění.

Tento baltský stát osvobodil turisty od daní, což významně podpořilo cestovní ruch. Pokud návštěvníci nakoupí v Lotyšsku, mají nárok na vrácení DPH, a to i když se jedná o zboží určené pro vývoz.

Díky tomu je nakupování v lotyšském hlavním městě velmi atraktivní pro všechny, bez ohledu na rozpočet. Unikátní obchůdky ve starobylé Rize jsou nyní dostupnější a atraktivnější než kdy dřív. Turisté už vědí, že i když se plácnou přes kapsu, pořád na ně čeká bonus v podobě DPH.

Vrácení DPH může proběhnout několika způsoby. Turisté mohou například vyplnit elektronický formulář na stránkách lotyšské státní správy. K dispozici je i možnost nakoupit bez daně na modrou průkazku známou z mnoha zemí EU. Zákazníci dostanou zboží již se slevou a ve zvláštním balení, které se otevírá až po vývozu ze země.

Slevu na dani může uplatnit každý, kdo utratí více než 40 euro. Tato podmínka má motivovat turisty, aby se nebáli utratit trochu víc. Značka "Global Blue" se pomalu dostává do povědomí zákazníků v Rize a získává si jejich důvěru.

Související články

Komentáře

Přidat komentář