ŘÍM TROCHU JINAK

Larry Brain - Oct 17, 2011
0

Řím patří k největším klenotům Evropy. Inspiruje umělce již celá staletí. Ale Řím není jen Vatikán, Sixtinská kaple a Koloseum.

Mnoho turistů, kteří přijíždějí do Říma chce jako houba nasát co nejvíce informací. Velmi často jsou potom po návratu domů úplně vyčerpaní. Řím se svou bohatou historií nabízí nekonečné možnosti. Vidět a zažít najednou vše je opravdu nadlidský úkol.

Většina turistů chce vidět Vatikán, Sixtinskou kapli, fontánu di Trevi, Koloseum nebo slavné Forum Romanum... město má ale i jinou tvář - plnou romantických uliček, parků a jezírek, skvělých jídel a poklidných restaurací. Stačí, když víte, kde hledat.

Trastevere je kouzelná čtvrt, jejíž jméno znamená doslova "za Tiberou", tedy za řekou, která Římem protéká. Příjemná atmosféra a úzké uličky dělají z této části města ráj fotografů.

Nejsou tu davy turistů, jen působivá architektura. Srdcem Trastevere je Piazza Santa Maria, která je centrem dění celé čtvrti. Líbí se tu turistům, ale i místním a umělcům.

Pokud máte rádi venkovní aktivity a při procházení památek vám schází čerstvý vzduch, určitě navštivte vrch Janiculum. Nabízí nezapomenutelný výhled na město. Také Villa Borghese představuje vítanou alternativu s otevřeným zalesněným prostorem a malebným jezírkem.

A co by byl Řím bez svých úžasných náměstí. Šálek vynikající kávy nebo večeře nechutnají za hezkého počasí nikde tak dobře jako pod širým nebem.

Například Campo De'Fiori stojí za návštěvu. Náměstí lemuje řada výborných barů a restaurací. Když už se dostanete do Říma, neměli byste ho vynechat, hlavně kvůli výjimečnosti místní kuchyně.

Související články

Komentáře

Přidat komentář