TOP 10 ODLEHLÝCH OSTROVŮ PRO ODREAGOVÁNÍ SE OD CIVILIZACE

Ashley Nault - Jul 27, 2020
0

Cestovní chování turistů se v posledních měsících podstatně změnilo. Mnoho cestovatelů hledá blízké destinace, ke kterým se snadno dostanou, či dávají přednost odlehlým místům s potenciálem minimálního počtu spolucestujících nebo místních obyvatel v okolí. Tourism Review představuje deset odlehlých ostrovů, které jednoznačně stojí za návštěvu v době sociálního distancování.

Tristan da Cunha

Tristan je malý ostrov uprostřed Atlantského oceánu, který patří k britské koruně a má populaci méně než 300 obyvatel. Je také součástí skupiny sopečných ostrovů, kvůli čemuž má strmý, hornatý reliéf a území tohoto ostrova je tedy neobyvatelné. Celá zdejší populace žije v rovinaté oblasti severozápadního pobřeží, kde se nachází hlavní město. Nejbližší město na západ je Rio De Janeiro (Brazílie), které je od Tristanu vzdálené 3 360 km, a na východě Kapské město (Jižní Afrika), 2 816 km od pobřeží.

Svatá Helena

S počtem obyvatel 6 600 je Jamestown, hlavní město Svaté Heleny, nejbližší obydlené město k Tristan da Cunha, přestože je 2 161 km daleko na sever. Před 200 let lety zde byl Napoleon zadržen a jelikož se Tristan da Cunha mohl stát strategickým bodem, z něhož Francouzi mohli svého císaře zachránit, Spojené království se rozhodlo osídlit Tristana sedmi rodinami, aby se vyhnulo jeho použití jako základna operací.

Grenadiny

Grenadiny jsou řetězem asi 600 malých ostrovů nacházejících se ve vodách Karibského moře, které patří do větší skupiny tzv. Navětrných ostrovů, známých také jako ostrovy Barlovento. Těchto 600 ostrovů nabízí léto plné relaxace na jemných písečných plážích. Ostrovy jsou politicky rozděleny mezi ostrovní národy Svatého Vincenta a Grenadiny a Grenada. S pouhými 16 000 obyvateli nebude příliš obtížné si užívat místní pláže a zároveň mít pocit naprostého bezpečí.

Kokomo

Fidži je definice míru a ráje, která turistům nabízí možnost dostat se ze všeho. A v tomto případě by to byl koronavirus. Jako jeden z 330 ostrovů na souostroví Fidží, které zaujímá více než 18 000 metrů čtverečních, je Kokomo izolováno přírodou samotnou. Pokud sem odcestujete, můžete si užít potápění a rybaření v křišťálově čisté vodě jižního Pacifiku.

Niue

Niue je ostrovní země v jižním Pacifiku, známá jako „Polynéská skála“. Ostrov s 1600 obyvateli se nachází asi 2 400 km severovýchodně od Nového Zélandu, v trojúhelníku mezi Tongou, Samoou a Cookovými ostrovy. Ačkoli má Niue samosprávu, je ostrov přidružený k Novému Zélandu, zemí, ze které létá na ostrov jeden let týdně.

Šalamounovy ostrovy

Šalamounovy ostrovy jsou suverénní stát tvořeny šesti hlavními ostrovy v Oceánii, na tradičních melanesských ostrovech Na jeho území je více než 990 malých ostrovů rozdělených mezi dvě skupiny: souostroví Šalamounovy ostrovy, jihovýchodně od Papuy-Nové Guineje a ostrovy Santa Cruz, ležící severně od Vanuatu. Pokud se rozhodnete navštívit tato místa, vyplatí se zastavit se u vodopádů Mataniko Falls a laguny Langa Langa.

Marshallovy ostrovy

Marshallovy ostrovy se nacházejí v Tichém oceánu, v Mikronésii. Jedná se o soubor 29 korálových atolů a pěti hlavních odlehlých ostrovů na půli cesty mezi Havají a Austrálii, které byly objeveny před více než dvěma stoletími. Vychutnejte si tyto rajské pláže co nejdříve, protože se jedná o jedno z nejvíce ohrožených míst stoupající hladinou moře.

Pitcairnské ostrovy

Pitcairnské ostrovy jsou skupinou čtyř vulkanických ostrovů, které se se nacházejí na jednom konci Polynésie. Ostrovy byly objeveny v roce 1789, když se skupina vzbouřenců pokusila najít ztracený ostrov v Pacifiku, kde je nikdo nemohl najít. Ostrov byl tak odlehlý, že dodnes nemá žádné letiště nebo přístav a jedinou komunikací e zbytkem světa je zásobovací loď, která přichází několikrát do roka z Mangarevy, na Gambierských ostrovech Francouzské Polynésie, nebo na palubě některých luxusních výletních lodí, které tudy procházejí.

Vanuatu

Vanuatu, dle studie New Economics Foundation nejšťastnější místo na světě, má tolik pláží, že je těžké narazit na lidi. Tato ostrovní země sopečného původ use nachází asi 1750 km východně od severní Austrálie, 500 km severovýchodně od Nové Kaledonie, západně od Fidži, jižně od Šalamounových ostrovů, poblíž Nové Guineje. Vanuatu je známé svými džunglemi, kde žijí domorodci tohoto ostrova.

Palmerston

Palmerston je součástí Cookových ostrovů, jednoho z míst v Tichém oceánu, které je obtížně přístupné vzhledem k tomu, že je 500 km daleko od nejbližšího obydleného ostrova a navštěvuje jej pouze nákladní loď se zásobami několikrát ročně. Korálový atol má pouze 2,6 kilometrů čtverečních a byl objeven v roce 1774 Jamesem Cookem.

Související články

Komentáře

Přidat komentář