10 NEJBLÁZNIVĚJŠÍCH SOUTĚŽÍ A ZÁVODŮ VELKÉ BRITÁNIE

Anna Luebke - Jun 28, 2010
0

Jedení kopřiv, zápasy v omáčce nebo dokonce lhaní - všechny tyto činnosti se dají brát velmi vážně. Stačí vyrazit do Británie a zúčastnit se několika bláznivých mistrovství světa. James Bamber a Sally Raynes ve své knize "Wacky Nation" shromáždili 50 nejkurióznějších sportovních událostí a závodů Velké Británie. Podívejte se na 10 nejpodivnějších událostí podle Jamese a Sally, které byly zveřejněny na stránkách Times Online a které Vám  zprostředkoval portál Tourism-review.com.

MISTROVSTVÍ SVĚTA NEJVĚTŠÍCH LHÁŘŮ

Místo: hostinec Bridge Inn, Santon Village, Cumbria

Jsi dobrý lhář? Pokud ano, tak bys možná měl přemýšlet nad účastí v této jedinečné soutěži! Mistrovství ve lhaní probíhá v Santon Bridge a aby jsi vyhrál první cenu (£100.000 a celoživotní zásobu piva) musíš se stát nejlepším lhářem. Na to abys přesvědčil porotu, že tvoje lež je nejpřesvědčivější máš časový limit 2-5 minut. Právníci a politici mají zakázáno účastnit se této soutěže. Pokud uvažuješ o přihlášení, nezapomeň, že téma by mělo být zajímavé pro místní posluchače. Příběhy o nafouklé ovci, obrovské tresce a farmách mořských panen patří mezi nejoblíbenější témata, tak zkus přijít s něčím originálním!

MISTROVSTVÍ SVĚTA V DĚLÁNÍ OBLIČEJŮ

Místo: Market Hall, Egremont, Cumbria

Pokud chceš uspět v této soutěži, musíš mít v zásobě širokou škálu komických obličejů, které předvedeš porotě, a pak už jen doufáš, že budeš nejlepší! Ti, kteří jsou přirozeně nehezcí mají samozřejmě větší šanci, protože jsou schopni snadno změnit svůj výraz ze všedního na děsivý, což je velká výhoda. A mimochodem vrčením a opičím držením těla můžete získat body navíc. Jeden z předchozích výherců soutěže si chtěl zajistit výhru, a tak si nechal vytrhnout několik zubů. Mistrovství není omezené jen na dospělé soutěžící, a tak i děti mohou divákům ukázat, jak děsiví a komičtí umí být!

MISTROVSTVÍ SVĚTA V POTRHLÉM GOLFU

Místo: Hastings, Sussex

Jelikož první cenou je 1.000 liber, měl bys tento bláznivý závod brát velmi vážně. O jednom hektickém víkendu se při třech kolech potrhlého golfu a minigolfu sejdou jak poloprofesionálové tak beznadějné případy. Součástí minigolfu je ošidná řada jamek, které mnohou na první pohled vypadat neškodně, ale když se na dráhu s hrboly a zákrutami podíváte zblízka, velice rychle si uvědomíte, že tato soutěž nebude tak jednoduchá, jak jste si mysleli. Na to aby míček trefil do jamky má hráč maximálně sedm úderů. Po šesti kolech hraje 18 nejlepších hráčů jedno kolo potrhlého golfu ve stylu kroketu, z něho pak vzejde celkový vítěz! 

WESTLETONSKÝ ZÁVOD VE VÁLENÍ BARELŮ

Místo: Westleton, Suffolk

Abyste vyhráli tento závod s 60letou tradicí, musíte mít silné ruce a nohy a musíte být obratní. Vaším úkolem je za pomoci dvoumetrového dubového klacku přemístit kovový barel dolů a nahoru vesnicí, což je zhruba 50 metrů. Ideálně by se měl barel kutálet rovnou dolů z kopce, ale jak brzy zjistíte, to je prakticky nemožné. Stačí totiž jen jeden špatný dotek klacku a barel si to namíří rovnou do publika. Závod začíná soutěží družstev ze dvou konkurenčních hospod. Pak soutěží v jednotlivých závodech místní i přespolní.

BRAMBELESKÝ ZÁPAS V KRIKETU

Místo: uprostřed průlivu Solent

Kriket se v Anglii bere velice vážně, proto o něm není radno vtipkovat! Díky rozmarům přírody se ale tato konkrétní událost nedá popsat jako nudná. V průlivu Solent, který odděluje ostrov Wight od Anglie, se každý rok objevuje písečná mělčina. Toho pravidelně využívají dva místní jachtařské kluby k nejrychlejší hře kriketu na světě. Hned za úsvitu doplují na místo a jakmile se objeví první zrníčko písku, hráči nemrhají časem a postaví branku. Několik prvních míčků se odehraje za plné zdvořilosti a s dodržováním pravidel slušného chování, ale hra vždy nevyhnutelně skončí jako komická fraška nebo ragby. O 30 minut později totiž moře znovu mělčinu zaplaví, a tak ukončí hru. Diváci na loďkách jsou vítáni!

MISTROVSTVÍ SVĚTA VE ŠNORCHLOVÁNÍ V BAŽINĚ

Místo: Llanwrtyd Wells, Powys, Wales

Maska, šnorchl a ploutve je vše co potřebujete, abyste se mohli zúčastnit tohoto závodu. Účastníci se musí dostat tam a zpět 55 metrů dlouhou bažinou. Bažina se nachází uprostřed pole ve Walesu. Ale má to jeden háček! Nemůžete používat žádný známý styl plavání, a tak čubička nebo plazení se po břiše jsou nejoblíbenější styly, které zde můžete zahlédnout. Rekord v překonání této vzdálenosti je minuta 35 sekund. Většina závodníků ale nemá šanci tohoto času dosáhnout. Bažina je místem ještě jednoho šíleného závodu - Mistrovství světa ve šnorchlování v bažině na kole.

MISTROVSTVÍ SVĚTA V POJÍDÁNÍ KOPŘIV

Místo: hostinec Bottle Inn, Marshwood, Dorset

Kopřivy? Nepálí snad? Samozřejmě že ano. Ale poté co sníte více než 9 metrů kopřiv za hodinu je pálení vaší nejmenší starostí. Kopřivy jsou totiž také velmi účinným projímadlem. Takže je snadné si představit vedlejší účinky, když jich sníte tolik. Každý rok se závodu zúčastní asi 50 dobrovolníků. Mnoho z nich statečně začne, ale brzy zjistí krutou realitu spojenou s konzumací kopřiv. Opuštění svého místa znamená okamžité vyřazení ze závodu. Naštěstí pro některé! Rekord je snědení 23 metrů kopřiv. Diváci se mohou těšit nejen na obličeje soutěžících, ale i na živou muziku, různé druhy piv a opékání prasete.

POMERANČOVÉ ZÁVODY V TOTNES

Místo: Totnes, Devon

Honění se za pomerančem strmou ulicí dolů - to je náplní tohoto závodu. Závody se odehrávají během Alžbětínských oslav v Totnes. Cílem závodu je dostat se se svým pomerančem na konec strmé městské ulice jako první. Do pomeranče je povoleno kopat nebo ho můžeš házet, jeho držení je ale zakázáno. Mnoho pomerančů se přirozeně do cíle nedostane vcelku. Batolata se mohou závodu zúčastnit také, ale jen na rovnější části ulice.

MISTROVSTVÍ SVĚTA V OKOUZLOVÁNÍ ŽÍŽAL

Místo: Willaston, poblíž města Crewe, Cheshire

Žížaly vedou pod školním hřištěm v hrabství Cheshire poměrně spokojený život po 364 dnů v roce. Ale 365. odpoledne v červnu je pro ně katastrofou! 144 soutěžních dvojic se 30 minut snaží vylákat co nejvíce žížal! Rytí a použití vody je zakázáno. Zkušení lovci žížal používají vidličku a snaží se otřásat zemí zatímco jejich partner žížaly sbírá. Nováčci vypadají při naklepávání země paličkami komičtěji. Častým způsobem lákání žížal je také hra na hudební nástroj. Co ale porota nemá ráda, jsou soutěžící, kteří se snaží závod vyhrát půlením žížal!

MISTROVSTVÍ SVĚTA V ZÁPASECH V OMÁČCE

Místo: hostinec Rose and Crown, Bacup, Lancashire

K zápasům potřebujete pouze brouzdaliště umístěné na rozlehlém trávníku zahrady hostince, a pak může Mistrovství v zápasech v omáčce začít. Cílem je samozřejmě, aby se váš protivník vzdal, ale porota často dává body i za komičnost a naopak penalizuje soutěžící za násilné krmení soupeře. Nejzábavnější je sledovat soutěžící v jejich úsilí nespadnout. Nezapomenutelný pocit určitě zažijete, když se ocitnete ponořeni v hnědé hmotě obličejem. Po účasti v této soutěži si už nikdy k pečeni neobjednáte omáčku navíc!

Článek pro vás připravil portál Tourism-Review.cz, zpravodajský server pro odborníky cestovního ruchu. Navštivte nás na www.tourism-review.cz

Související články

Komentáře

Přidat komentář