Mnoho destinací si uvědomuje rostoucí význam asijských zemí

Chris Grad - Apr 23, 2012
0

Lidé, kteří rádi cestují, utrácejí na svých cestách nejvíce. Pro země s nádhernou přírodou je tak turistika velkým zdrojem příjmů. Narozdíl od domácí turistiky přitahuje mezinárodní turistika návštěvníky z dalekých koutů světa, kteří neváhají investovat do návštěvy turisticky zajímavých míst.

Bylo by obtížné určit zemi, jejichž obyvatelé na svých cestách utrácejí nejvíce. Je však jisté, že na každém ze sedmi kontinentů takovýto stát nebo státy najdeme. Pro australský turismus jsou v současnosti nejdůležitější návštěvníci z Asie. Podle australských průzkumů přinášejí turisté z Asie kontinentu protinožců každoročně asi 10 miliard dolarů. Mezi turisticky nejzajímavější místa Austrálie patří přístav Sydney v Novém Jižním Walesu, Great Ocean Road ve Victorii, Modré hory u Sydney, ostrov Fraser v Queenslandu a Národní park Kakadu v Severním teritoriu. Většinu turistů lákají do Austrálie její přírodní krásy, země protinožců toho ale nabízí víc.

Mezi největší příznivce turistiky patří obyvatelé Singapuru a i přes varování o zpomalující se ekonomice jsou ochotni hodně utrácet. Statistiky zdejšího úřadu cestovního ruchu ukazují, že příjmy Singapuru z turismu vzrostly o 41 % a přinesly tak zemi téměř 300 milionů singapurských dolarů. Nejvíce turistů sem přijelo z Indie, v závěsu za nimi co do počtu jsou podle statistiky úřadu návštěvníci z Malajsie a Číny.

Statistiky světové turistiky naznačují, že za cestování v současnosti nejvíce utrácejí obyvatelé Evropy. Z údajů se dá vyčíst, že na 25 turistů, kteří hodně utratí, připadá 14 návštěvníků z Evropy. A většina těchto Evropanů necestujte jen v rámci vlastního kontinentu, ale jezdí za přírodními a jinými krásami i za jeho hranice. Evropské země jsou vyhlášené zejména svými hotely, které každoročně hostí ty nejvášnivější cestovatele z celého světa. A tak i přesto, že nejvíce utrácejí sami Evropané, vydělávají na mezinárodní turistice také evropské státy jako Francie, Německo, Nizozemsko a Anglie.

Také Afrika se může pochlubit turisticky atraktivními místy. Nejvíce přitom podle statistiky utrácejí turisté z Nigérie. Tato lidnatá země v západní Africe se přitom může sama pochlubit mnoha přírodními krásami. Také Keňa a Tanzanie patří díky sedmému divu světa, migraci pakoňů, mezi turisticky nejoblíbenější země. Návštěvníci sem za pakoni přijíždí v době migrace zejména z Evropy, takže představují obrovské plus pro zdejší ekonomiky.

Související články

Komentáře

Přidat komentář