LETECKÉ SPOLEČNOSTI REAGUJÍ NA ZÁJEM O RWANDU

Justin N. Froyd - Nov 14, 2011
0

Mezinárodní pověst Rwandy se začíná měnit a některé světové letecké společnosti už zavedly nové lety do jejího hlavního města Kigali.

Kvůli událostem z roku 1994 Rwanda pochopitelně získala nechvalnou pověst. Zotavit se po takových hrůzách genocidy chce čas, ale zdá se, že země se ubírá správným směrem.

Rwanda vykázala 32% nárůst tržeb a 28% nárůst počtu turistů. Stále více leteckých společností proto zavádí lety do Kigali.

Letos v srpnu zavítalo do Rwandy 593 000 turistů, což představuje oproti roku 2010 významný nárůst. V posledních letech se Rwanda vlastně ani nesnažila vylepšit si reputaci a stále je známá hlavně jako uzavřený vývozce kávy. Zdejší mlžná údolí a gorily
horské ale dokázaly přilákat spousty milovníků dobrodružství.

Právě proto nabízejí nyní Turkish Airlines a South Africa Airlines cesty do Kigali a rozhodně nemají v úmyslu tyto lety rušit.

Na rok 2012 se plánuje obrovská marketingová kampaň, která má do Rwandy přilákat více turistů, zvýšit příjmy z cestovního ruchu a rozvinout leteckou dopravu z a do Kigali. Pokud bude cestovní ruch růst stejným tempem i nadále, mohl by významně pomoci rwandské ekonomice. Země by pak už nebyla odkázaná jen na vývoz kávy a čaje.

Související články

Komentáře

Přidat komentář