RÁJ VELRYB U POBŘEŽÍ DOMINIKÁNSKÉ RERUBLIKY

Tourism Review News Desk - Jan 17, 2011
0

Jen turisté mohou rozhodnout, zda je Dominikánská republika ráj na zemi. Jisté však je, že její pobřeží je rájem pro velryby. Každoročně od ledna do března se záliv Samaná stává jednou z nejlepších lokalit pro pozorování těchto obdivuhodných živočichů. 

 

Velryby jsou úžasná stvoření, která jakoby patřila do jiného světa. Nemůžeme se proto divit, že pozorování velryb je dnes mezi lidmi velmi oblíbené. Ovšem i přes velikost těchto savců není snadné je najít, pokud člověk neví, kde přesně má hledat. Dominikánská republika se brzy opět stane rájem pozorovatelů velryb. Záliv Samaná každoročně přitahuje hejna plejtváků dlouhoploutvých a je to jen otázka dní, než se letos zase objeví.

Vždy v polovině ledna sem přitáhne na 5000 velryb, aby se spářily a vyvedly mladé. Většina plejtváků zůstane do půlky března, ale výlety do zálivu probíhají, dokud je na co se dívat. Jeskynní malby jsou důkazem toho, že sem tito vzácní savci migrují už celá staletí. Samci se zdržují dál od břehu, odhodlaní bojovat o přízeň samiček, které zůstávají v mělčích vodách a starají se o mladé. V roce 1966 zde vznikla rezervace, jedna z prvních svého druhu na světě. Návštěvníci žasnou také nad počtem velryb, které sem připlouvají – nikdy jich není méně než 300.

Možnost pozorování velryb sama o sobě přitahuje turisty, ale Dominikánská republika toho může nabídnout mnohem více. Oblíbeným výchozím bodem cest po zemi je město Puerto Plata. Nevídané přírodní krásy mohou turisté shlédnout v Národním parku Los Haitises, u 27 vodopádů nazvaných Damajagua nebo na Pico Duarte, nejvyšší hoře Antil. Zdejší krajina je natolik rozmanitá, že si tu na své přijdou jak milovníci jízdy na kajaku, tak příznivci pěší i horské turistiky. Potápěči si nemohou vynachválit zdejší křišťálově čisté moře a stále více oblíbená jsou i místní golfová hřiště. Dominikánská republika je zkrátka ideální turistická destinace.

Související články

Komentáře

Přidat komentář