EVROPSKÉ TAXÍKY PROPADLY V EUROTESTU

Dan Rang - Oct 31, 2011
0

Evropské taxíky, nejpohodlnější dopravní prostředky ve velkých městech, prošly nedávno tzv. Eurotestem. Výsledky bohužel nejsou velmi lichotivé.


Co se týče velkých evropských měst, turistům se nelíbí jedna skupina obyvatel: taxikáři. Nedávný Eurotest musel ujít dlouhou cestu a nakonec prokázal, že v tomto případě opravdu není kouře bez ohně.

Nejhorší taxikáři jsou v Lublani, velmi špatné hodnocení dostal i Řím, Praha, Amsterdam, Vídeň a Madrid. Ještě větším překvapením je fakt, že žádné z testovaných měst nezískalo výborné hodnocení. Nejlepší výsledky byly jen "dobré".

U zúčastněných taxikářů si lidé nejčastěji stěžovali na objížďky a překračování povolené rychlosti. Druhá stížnost naznačuje, že si řidiči myslí, že je spěch staví nad zákon. Ta první zase ukazuje, že spěchají jen, když se jim to zrovna hodí.

Italské hlavní město si vysloužilo špatné hodnocení hlavně kvůli objížďkám na trase mezi letištěm a vlakovým nádražím. Ta největší prodloužila trasu 213 %. Římští řidiči si také uškodili nadsazenými cenami, některé taxíky jezdí dokonce bez taxametru. Zákazníkům vadí také agrese a nedodržování rychlosti. Někteří taxikáři zřejmě věří, že cestující ocení, když je dopraví na místo určení co nejrychleji. Ve skutečnosti ale většina zákazníků vnímá takovouto aroganci vůči předpisům negativně.

Další nedostatky zahrnují plný zavazadlový prostor, kde na kufry zákazníků už nezbývá místo. Někteří uvádějí, že je taxikáři dokonce odmítli se slovy, že "to dojdou pěšky". Možná je načase evropským taxikářům připomenout, že by se měli ke své důležité práci stavět zodpovědně.

Související články

Komentáře

Přidat komentář