6 NEJOBLÍBENĚJŠÍCH EVROPSKÝCH VODOPÁDŮ

Cecilia Garland - Dec 19, 2011
0

V Evropě se dá najít bezpočet nádherných vodopádů, které každoročně přilákají tisíce návštěvníků. HotelResortInsider.com sestavil seznam těch nejlepších z nich, vám ho přináší Tourism-Review.cz.

Vodopád Powerscourt

Nejvyšší irský vodopád

Hora Great Sugar Loaf v oblasti Wicklow skrývá nejvyšší irský vodopád, nádherný Powerscourt. Nachází se v blízkosti obce Enniskerry na řece Dargle. Je 121 m vysoký a nabízí překrásný výhled. Naučná stezka poblíž provede návštěvníky parkem plným sekvojí, buků a dubů.

Vodopád Njupeskar

Nejvyšší švédský vodopád

Njupeskar je nejobdivovanější švédský vodopád. Není se co divit, má 93 m a voda padá z výšky 70 metrů. Nachází se v severovýchodní části Národního parku Fulufjället a pohoří Fulufjället. Je to nejvyšší vodopád v zemi a je známý zejména pro svou dech beroucí krásu. V zimě se proměňuje v ledopád a nabízí tak návštěvníkům další nádherný pohled.

Grande Cascade de Gavarnie

Nejvyšší francouzský vodopád

Grande Cascade de Gavarnie je svou krásou a výškou známý po celé Evropě. Nachází se v Cirque de Gavarnie, obrovském ledovcovém amfiteátru v Pyrenejích. Celkem překonává výškový rozdíl 422 m, což z něj činí nejvyšší vodopád ve Francii. Vodopád napájí tající sníh a malý ledovec, který se nachází ve Španělsku. Voda pomalu prosakuje, až se objeví na vrcholku vodopádu.

Vodopád Valaste

Nejvyšší vodopád v Estonsku

Vodopád Valaste, národní symbol a kulturní dědictví Estonska, se nalézá na říčce Valaste u pobřeží Baltského moře. Se svou výškou 30,5 m je u turistů oblíbený nejen v létě, ale také v zimě, kdy ho zcela pokryje led. Návštěvníci obzvláště ocení dobře udržovanou stezku s dvojitým točitým schodištěm, které vede dolů z útesu. Vyhlídková plošina poblíž nabízí nádherný výhled na vodopád.

Vodopády Krimmler

Nejvyšší rakouské vodopády

Vodopády Krimmler se nachází v Národním parku Vysoké Taury a úctyhodných 380 metrů z nich dělají ty nejvyšší vodopády v Rakousku. Každoročně je sem přijede obdivovat na 350 000 návštěvníků. Turistická trasa umožňuje dostat se k vodopádům velmi blízko.

Cascate delle Marmore v Itálii

Největší umělé vodopády

Italský zázrak, Cascate delle Marmore v Umbrii, vytvořili v roce 271 př.n.l. staří Římané přesměrováním řeky Velino do Nery. Jedná se o nejstarší a také nejvyšší (165 m) umělé vodopády na světě. Stezka podél vodopádů umožňuje návštěvníkům pěší výlet až na vrchol. Hned vedle stezky je tunel, který vede k vyhlídce v těsné blízkosti vodopádů, kde žádný návštěvník nezůstane suchý.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář