EVROPSKÉ AEROLINKY A LETIŠTĚ RUŠÍ POVINNOST NOSIT ROUŠKY

Justin N. Froyd - Mar 20, 2022
0

Po dvou letech se Evropa pomalu připravuje na éru po Covid-19. Mnoho zemí na kontinentu ruší požadavky na nošení roušek na svém území, ale v kontextu mezinárodní letecké dopravy je situace poněkud složitější.

Většina evropských aerolinek má na palubách svých letadel stále přísnou politiku roušek, ale situace se postupně mění a několik společností, zejména ve Spojeném království, mění směrování.

Britské společnosti začínají vlnu změny

Začátkem března se Jet2 stal první velkou leteckou společností, která zrušila povinnost nosit roušky na palubě letadla. TUI Airways následovaly 11. března. Letiště Heathrow v Londýně rovněž oznámilo, že zruší požadavky na masky v budově letiště.

Nejnovější leteckou společností, která zavedla podobnou změnu, je British Airways, která prostřednictvím Twitteru oznámila, že požadavek na masky na palubě byl částečně zrušen.

„Pokud nám bude jasné, že destinace, do kterého cestujete, nevyžaduje na palubě obličejovou masku, stane se nepovinnou,“ píše se v tweetu. Záleží tedy na předpisech v konkrétních destinacích, zda budou roušky i nadále povinné.

Virgin Atlantic se rozhodly pro podobný krok. „Učíme se žít s Covidem a nyní, když byl v Anglii zrušen zákonný požadavek nosit obličejovou masku, věříme, že naši zákazníci by měli mít osobní volbu, zda chtějí na palubě nosit masku,“ řekl Corneel Koster, provozní ředitel společnosti.

Z Holandska do Francie

Výše uvedené však nejsou jedinými leteckými společnostmi v Evropě, které provedly změnu ve svých pravidlech z hlediska povinnosti nošení roušek.

Holandští dopravci KLM a její dceřiná společnost Transavia se v mírném protestu proti nedávným krokům nizozemské vlády rozhodly, že od 23. března nebudou vyžadovat na palubě svých letadel nošení roušek.

Aerolinky uvedly, že jsou zklamané skutečností, že masky zůstávají povinné na letištích a na palubách letadel, a to i přes zmírnění předpisů o maskách v celé zemi, včetně veřejné dopravy. Dle nich to zvyšuje agresivitu a nespokojenost mezi pasažéry a ohrožuje tak bezpečnost na palubě letadla.

A konečně, kromě Heathrow se další dvě velká letiště rozhodla zrušit povinnost nošení roušek. Jedná se o letiště Charles de Gaulle v Paříži, druhé největší letiště na kontinentu, a letiště Orly, které se rovněž nachází ve francouzské metropoli.

Související články

Komentáře

Přidat komentář