FIDŽI TUTLÁ VRAŽDY TURISTŮ

Andrew J. Wein - Sep 26, 2011
0

Místní média čelí podezření, že kryla nedávné případy vražd zahraničních turistů na Fidži. Země se tak snažila chránit svou pověst.

Fidži není jediná země, kde byli zavražděni cizinci, pouze tady ale došlo k neslýchanému: média se pokusila utajit pravdu před veřejností. Podle zahraničních médií byly případy ubití vydávány za přirozená úmrtí. Fidži se snažilo vraždy ututlat, aby neohrozilo svoji reputaci. Svým jednáním ale dosáhla vláda pravého opaku a mnoho turistů teď Fidži považuje za nebezpečnou destinaci.

Tony Groom z Nového Zélandu byl napaden a těžce zbit. Na následky zranění zemřel. Dosud ale nebylo vydáno žádné oficiální prohlášení a podrobnosti případu se přísně tají. Vláda se bojí, že by odradila návštěvníky z Nového Zélandu a Austrálie, kteří si v poslední době Fidži oblíbili.

Nárůst počtu turistů dosáhl celých 5 %, což se samozřejmě odrazilo i na vyšším zisku. Právě proto byly podle zahraničních médií drženy v tajnosti vraždy turistky z Japonska a obchodníka z Ameriky.

Fidži je stále populárnější destinací turistů z Tichomoří. Násilné trestné činy nebo výše zmíněné vraždy ale cestovnímu ruchu rozhodně neprospívají. Fidži navíc čelí i problému s vysokým počtem nakažených HIV.

Související články

Komentáře

Přidat komentář