TOP 10 NEJNOVĚJŠÍCH BONDOVSKÝCH FILMOVÝCH DESTINACÍ

Laura Maudlin - Oct 4, 2021
0

Nejnovější bondovka s názvem Není čas zemřít měla svoji světovou premiéru 28. září v Londýně. S půlročním zpožděním a za přítomnosti členů královské rodiny, od prince Charlese až po vévodu a vévodkyni z Cambridge. V průběhu října proběhne premiéra po celém světě.

Daniel Craig se v tomto snímku z režie Cary Joji Fukunaga rozloučí se ságou Jamese Bonda po pěti filmech v roli fiktivního tajného agenta. Jako vždy je film nabitý stylem a akčními scénami, natočenými v úchvatných krajinách celého světa.

Z Jamajky, kde Bond v důchodu dostává poslední misi, na Kalsoy (Faerské ostrovy), procházejíc italským městem Matera, pobřežím Amalfi, drsnými horami národního parku Cairngorms ve Skotsku a malebnými silnicemi Norska. Tourism-Review.com vám představuje top 10 filmových destinací z 25. bondovky.

Port Antonio, Jamajka

Film začíná pět let po odchodu agenta 007 do důchodu. Bývalý agent MI6 nyní žije na Jamajce, známé filmové lokalitě mnoha snímků o Jamesi Bondovi. Rovněž jde o místo, kde se Ian Fleming inspiroval k napsání postavy. Tato nemovitost je nyní dostupná na portálu Airbnb jako luxusní chata na slavném panství Goldeneye.

Snímek startuje tím, že James Bond v důchodu pobývá v letovisku v Port Antoniu (Jamajka), i když jen na krátkou chvíli.

Na severním pobřeží v okouzlujícím letovisku Port Antonio žije Bond poklidným životem, dokud se neobjeví starý přítel ze CIA Felix Leiter (hraje Jeffrey Wright) a požádá jej o pomoc při pátrání po tajemném padouchu Safinovi (Rami Malek).

Na plátně lze spatřit zelené kopce, pláže s bílým pískem a tyrkysové jamajské vody, které byly k vidění již v předchozích filmech, například Dr. No (1962), ve kterém se z vod Laughing Waters vynořil Honey Ryder, a Live and Let Die (1973).

Kromě Port Antonia nový film představuje místa jako Port of Kingston, na jihovýchodě ostrova, sedmém největším přírodním přístavu na světě.

Atlantic Ocean Road, Norsko

Atlantic Ocean Road (norsky Atlanterhavsvegen) je jednou z nejpůsobivějších cest v Norsku. Byla otevřen v roce 1989 a spojuje ostrov Averøy s pevninou prostřednictvím několika malých ostrovů a ostrůvků a osmi mostů, které pokrývají úsek dlouhý 8,3 kilometru.

Jelikož je to jedna z nejvíce fascinujících silnic na světě, stalo se ideálním prostředím pro rychlou jízdní sekvenci s Bondem za volantem jeho klasického Aston Martin V8 Vantage.

Nittedal, Norsko

Další bondovskou filmovou destinací v Norsku je klidné město Nittedal, v oblasti Romerike, které se nachází asi hodinu severně od Osla.

Zamrzlé jezero v Nittedalu je představeno v další epické honičce mezi Safinem, padouchem filmu, a Madeleine Swann, kterou hraje Léa Seydoux.

Matera, Itálie

Z Norska cestujeme do italské Matery, známé pro tzv. Sassi, staré části města s domy vyhloubenými z tufy, tedy porézní vápencové skály. Toto místo je také na seznamu světového dědictví UNESCO.

Evropské hlavní město kultury v roce 2019 (titul, který sdílí s bulharským Plovdivem) je ve filmu představeno v další automobilové honičce, která se odehrává v labyrintu úzkých uliček a končí skokem do prázdnoty natočeným na mostě v Gravina di Apulie, asi 26 kilometrů od Matery.

Sapri, Itálie

Další italskou lokalitou je Sapri, na pobřeží Amalfi, v provincii Salerno. Scéna se natáčí na Spiaggia dell'Arcomagno, pláži s přírodním skalním obloukem vytvořeným erozí útesu, který vede do asi 25 metrů malé zátoky s křišťálově čistou vodou.

Kalsoy, Faerské ostrovy

Jednou z nejvzdálenějších filmových destinací využitých v nejnovějším snímku Jamese Bonda je Kalsoy, ostrov severovýchodně od Faerských ostrovů, proslulý svými strmými útesy.

S méně, než stovkou obyvatel je ostrov pro svůj tenký tvar známý jako „flétna“ a pyšní se celkem 11 údolími se 13 vrcholy, propojenými labyrintem částečně vynořených silnic a temných tunelů.

Národní park Cairngorms, Skotsko

Skotské regiony se staly základem filmů Jamese Bonda. V tomto případě bylo využito pohoří Cairngorms, které tvoří největší národní přírodní rezervaci v Británii. Park představuje velkolepý ekosystém posetý borovicemi, potoky, vzdálenými kajutami a tyčícími se vrcholky vysokými až 1300 metrů.

Ardverikie House, Skotsko

Další honička s létajícími auty a s před záporáky unikajícím Bondem se odehrává ve Skotské vysočině, kolem panství Ardverikie.

Zajímavostí je, že byla tato lokalita využita také v dramatu z produkce Netflix The Crown, konkrétně samotné panství Ardverikie, neuvěřitelný skotský baronský dům nacházející se v hlubinách Kinloch Laggan.

Buttersteep Forest, Anglie

Buttersteep Forest v anglickém hrabství Berkshire byl údajně při natáčení scén z filmu Není čas zemřít na 12 dní zavřený.

Tato divoká a přírodní oblast ve Swinleyském lese byla kdysi součástí Windsorského lesa a může se pyšnit opevněním z georgiánského období, které sloužilo k výcviku vojáků během napoleonských válek.

Salisbury Plain, Anglie

Výbuchy a další speciální efekty byly natočeny v Salisbury, ve Wiltshire County. Jde o majetek britského ministerstva obrany a místo, kde se nachází laboratoř v Porton Down, což je jedno z nejtajnějších a nejkontroverznějších míst v zemi.

Obecně se předpokládá, že zde byly prováděny experimenty s antraxem a sarinem a dalšími nervovými činidly, používané jako chemické zbraně. A upřímně řečeno, nic není pro bondovky charakterističtější než vojenské zařízení s pochybným pozadím.

Související články

Komentáře

Přidat komentář