GLOBAL TOURISM ECONOMIC FORUM 2015 JAKO INTERAKTIVNÍ TRH

Nils Kraus - Aug 31, 2015
0

Delegace prominentních osob čínského turistického průmyslu právě přistála v Mexico City. Tato návštěva je součástí příprav na GTEF (Global Tourism Economic Forum), které se uskuteční v říjnu v Macau. Za účel má zlepšení míry turismu mezi Čínou a Latinskoamerickými zeměmi.

GTEF bylo založeno Vývojovým centrem pro ekonomiku světového turismu ve spolupráci s organizací United Nations World Tourism Organization v roce 2012. Fórum se pořádá každoročně. Spoluzakladatelem je i čínská komora turismu a Turistická rada.

GTEF bylo spuštěno jakožto turistické fórum, které by mohlo sdružovat prominentní osoby v oblasti turismu z celého věta a které by mohlo vytvořit platformu, která by pomohla vytvořit globální turistickou ekonomiku se zaměřením na Čínu. Toto fórum má také za jeden z cílů celkové sjednocení prominentních hráčů v oblasti turismu, dále také objevování výhod v oblasti turistických trhů, vytvořit platformu, která by mohla vytvořit nová a prospěšná partnerství a která by mohla zlepšit míru turismu nejen v Latinské Americe.

Od jeho založení, hostilo toto fórum tři edice, které dohromady přilákaly na 3,000 účastníků ze 45 zemí světa. Fórum také hostilo několik delegací z Číny a promluvilo na něm přes 100 prominentních řečníků z celého světa. Díky němu se poznaly světové kapacity v oblasti turismu. Podařilo se zde vytvořit mnoho prospěšných partnerství, která mohou změnit budoucnost globálního turismu.

Edice GTEF 2015 shromáždí na jednom místě lídry světového turistického průmyslu a dalších, korelujících průmyslů. Tento výčet zahrnuje vládní elitu z různých zemí, lídry fóra, business experty a akademiky. Očekává se, že díky svému společnému vědění a znalostem zformulují strategie, které mohou ovlivnit světový turismus po celém světě.

GTEF 2015 se inspiruje u čínské iniciativy "One belt and road", která má co dočinění s kulturním turismem a která má za cíl kooperaci  mezi turismem a kulturou. Jedním z hlavních cílů bude pomoci zajistit růst města Macao, jakožto centra globálního turismu a odpočinkových dovolených.

Účastníky budou i státy Pacifické Aliance, jako například Mexiko, Čile, Peru a Kolumbie, kteří se fóra zúčastní jako partnerské země. GTEF se bude snažit o ukázku potenciálu turismu právě zemí Pacifické Aliance. Bude se tak snažit o zlepšení růstu turismu a průmyslu, který má s turismem co dočinění.

Letošní edice (2015) GTFO bude skvělou příležitostí pro mezinárodní hráče, kteří se chtějí dostat do zemí Latinské Ameriky. Těm stejným hráčům bude umožněn vstup na velký a neprobádaný čínský trh.

Související články

Komentáře

Přidat komentář