Z TURISTICKÉ DESTINACE DESTINACÍ KRIMINALITY: GOA ZAŽÍVÁ ŠOKUJÍCÍ TRANSFORMACI

Anna Luebke - Sep 28, 2020
0

Goa, nejmenší indický stát, ale zároveň jeden z nejbohatších, nedávno otevřela své hranice ve snaze oživit cestovní ruch, který nevyhnutelně zasáhla pandemie COVID-19.

Obvykle tento stát každoročně navštěvují miliony turistů kvůli jeho plážím, krásným památkám a nočnímu životu, přičemž návštěvníci přinášejí příjmy a prosperitu prominentní turistické destinaci. Tento rok je však podstatně odlišný a s pandemií a obnoveným tokem turismu je spojeno mnoho bezprecedentních problémů.

Nelegální turistické společnosti

Pandemie zdecimovala zdejší cestovní ruch a ponechala mnoho lidí bez práce. Z tohoto důvodu může mít část nezaměstnaných sklony k tomu, aby se postarali o své rodiny za pomocí drobné kriminality.

V tomto kontextu bude rovněž narůstat počet nelegálních turistických společností a turisté budou mít větší šanci stát se oběťmi podvodů nebo jiných, možná dokonce násilných zločinů. To by nevyhnutelně vedlo ke zhoršení image Goa jako cestovní destinace.

„Informovali jsme Goa Tourism o obrovské nezákonnosti, ale nepřijali žádná opatření. Je ztde obrovský problém s únikem státních příjmů, protože nelegální podnikatelé vydělávají opravdu spoustu peněz. Je to obrovská loby, všechny druhé domovy lidí žijících venku jsou dány turistům. Vydělané peníze nejsou zdaněny. Počet nelegálních penzionů a hotelů ve státě je obrovský, řekl deníku O Heraldo Serafino Cotta, majitel hotelu v Calangute.

Turisté jako zločinci?

Trestné činy spáchané místními obyvateli jsou však pouze jednou perspektivu problému. Od otevření hranic totiž místní úřady pozorovaly vznik nového fenoménu – zločinů spáchaných turisty.

Rave večírky, padělané peníze, hazardní pletky nebo obchodování s drogami – to jsou některé problémy s nimiž se potýkaly místní úřady v posledních týdnech. Specifikem případů bylo to, že všechny zahrnovaly účast turistů v pobřežním pásmu Bardezu, což je nejpopulárnější destinace ve státě.

To představuje pro Goa velký problém, protože se stát pokouší po pandemií zase postavit cestovní ruch v regionu na nohy. Navíc nejde o trestné činy drobného rázu a všechny byly naplánované dopředu, což je poněkud zarážející.

Místí úřady budou muset na základě jim dostupných informací prošetřit, zda tito turisté-zločinci navštívili stát Goa pouze s cílem zapojit se do nelegálních aktivit a jestli má takové chování pravidelnost.

Pokud tomu tak skutečně je, je otázkou, zda stát přitahuje správný druh turistů, kteří by regionu zaručili prosperitu, a zda by neměl přesunout své zaměření na jinou cílovou skupinu. Tak či onak, jde rozhodně o špatnou publicitu, která není žádoucí pro tuto populární turistickou destinaci několik týdnů před začátkem hlavní sezóny.

Související články

Komentáře

Přidat komentář