Golf v zimě: Belek láká mírným podnebím a rozmanitostí golfových hřišť

Gary Diskin - Oct 12, 2011
0

Zatímco se golfová sezóna ve střední a severní Evropě blíží pomalu ke konci, na Turecké riviéře právě začíná.

Lákavá je vedle mírného podnebí i rozmanitost golfových hřišť. Ať už parkovní, vřesovištní či linksové hřiště: začátečníci i ambiciózní hráči mají bohatý výběr. To je další důvod, proč je Belek podle portálu „Extra Golf“ nejoblíbenější golfovou destinací Rakušanů.

Belek nabízí dokonce i klasické linksové hřiště

Moře v doslechu a dohledu - to je poloha nejen golfových hřišť, na nichž se hrají British Open, ale i řady hřišť v Beleku. Lykia Links Golf Club byl dokonce koncipován v globálně vzácném klasickém vzhledu hřiště mezi přírodními dunami. Tímto ovlivněno je rovněž hřiště mezi dunami klubu Sueno Golf-Club, které díky svým kratším férvejím bude oslovovat především začátečníky. Kdo si netroufá postavit se výzvě hraní proti větru na ondulovaným férvejím, nebude mít zajisté potíž nalézt alternativní řešení mezi celkem 14 hřišti - dokonce i tam, kde pobřeží moře není daleko.

Parkovní hřiště a hřiště typu heathland

Další možnost představuje například parkovní golfový kurs na tradice bohatého klubu National Golf Club. Náročné hřiště, na němž se konala již celá řada mezinárodních turnajů dámské tour a golfové senior tour, představuje svým úzkým kurzem vinoucím se hustým lesem mimořádnou atrakci.

I golfové hvězdy jako šestinásobný vítěz major turnajů Nick Faldo a Skot Colin Montgomerie, který sedmkrát po sobě vyhrál evropskou Order of Merit, plnily roli návrhářů podobných hřišť v lokalitě Belek. Hřiště byla poté po nich pojmenována. Kdo nemá v oblibě příliš úzká hřiště, tomu se zajisté zalíbí například hřiště typu heathland v klubu Carya Golf Club. Tento kurs byl vytvořen další golfovou legendou: Australanem a pětinásobným vítězem British Open Peterem Thomsonem.

Informační kancelář je pobočkou Ministerstva kultury a cestovního ruchu Turecké republiky v Ankaře a má na starost podporu cestovního ruchu a kulturní výměny v Rakousku, České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

Informační kancelář koordinuje práci s veřejností v těchto čtyřech zemích.

Informační kancelář je iniciačním a kontaktním místem pro cestovní agentury, k dispozici je ale i v případě obecných dotazů v oblasti cestovního ruchu a kulturní výměny ze strany novinářů a soukromých osob.

 

Kontakt:

Katja Schramm,

E-Mail: katja.schramm@faktenkontor.de

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář