INOVACI KUPŘEDU: GOOGLE MAPS BUDOU UKAZOVAT STANICE SDÍLENÝCH KOL

Chris Grad - Jul 27, 2020
0

Pandemie Covid-19 vede k důležitým změnám v každodenním životě, a to včetně způsobu, jakým se pohybujeme po městech. V tomto smyslu stále více lidí upřednostňuje používání vlastních nebo sdílených jízdních kol namísto soukromých vozidel, a dokonce i hromadné dopravy.

Google Maps zaznamenaly rostoucí zájem o používání jízdních kol, ať už pro rekreační účely, nebo pro cesty do destinací, kde se tento měsíc vyhledávání nejbližší opravny jízdních kol ve srovnání s červencem loňského roku více než zdvojnásobilo.

A protože více lidí začíná považovat kola za ideální způsob dopravy, mnoho měst převzalo úkol vytvořit a vyčistit tisíce silnic. Společnost Google nyní oznámila, že pracuje na aktualizaci svých informací o jízdních kolech s myšlenkou začlenit data nových jízdních pruhů po celém světě v následujících měsících.

Rovněž vyzvali města a obce, aby přispívaly aktualizovanými informacemi Google Maps prostřednictvím nástroje Geo Data Upload.

Důležitější zprávou je však cílená reklama zaměřena na ty, kteří používají stanice pro sdílení jízdních kol. Od nedávného uvedení na trh v deseti městech najdou uživatelé, kteří se chtějí někam dopravit na kole, o těchto stanicích informace, včetně podrobností o cestě k nejbližším stanicím, spolu s informacemi o dostupných kolech a dalších relevantních informacích v tomto kontextu.

V některých městech nabízí Google Maps také odkazy na aplikace služeb sdílení kol, aby je mohli jednotlivci využít a rezervovat si svá kola.

První města, která tuto funkci implementovala, jsou Chicago, New York, San Francisco Bay Area, Washington, Londýn, Mexico City, Montreal, Rio de Janeiro, SAo Paulo, Tchaj-pej a Nové Tchaj-pej.

Google rovněž spolupracuje s dalšími partnery, aby v následujících měsících tuto funkci přinesl i do dalších měst celosvětově.

Související články

Komentáře

Přidat komentář