NEJČASTĚJŠÍ INCIDENTY SPOJENY S VÝLETNÍMI PLAVBAMI

Samuel Dorsi - Jul 10, 2017
0

Zrušení nebo přerušení plavby (46.5%) a potřeba lékařské pomoci (24.8%) jsou hlavními incidenty ovlivňující cestující, a to i na úkor problémů se zavazadly (18.4%), podle čísel poskytnutých společností InterMundial Seguros.

Dalším v řadě po těchto incidentech jsou podle stejného zdroje problémy s dopravními prostředky (6.6%) nebo repatriace/sanitární doprava.
Nejčastějšími zdravotními problémy, ke kterým dochází během plavby, jsou zhoršení již existujících onemocnění, střevních nebo respiračních, závratě a zubní problémy.

Skutečnost, že rezervace na výletní plavby jsou prováděny s velkým předstihem vysvětluje, proč je zrušení nejčastějším incidentem ovlivňující cestující, kteří se musí potýkat s velmi vysokými storno poplatky.

Dále je problémem fakt, že nákup lékařských a zdravotnických služeb na palubě poněkud drahý a může dosáhnout ceny až sto eur za konzultaci, jak podotkl ředitel technického sektoru společnosti.
Z tohoto důvodu kupuje stále více a více cestujících zvláštní cestovní pojištění pro tento druh cestování, což v případě InterMundial Seguros pokrývá celou cestu, jak na palubě, tak i na břehu.

Toto pojištění pokrývá 24 hodin denně lékařskou péči, storno poplatky, ztracená nebo ukradená zavazadla, zpoždění při odchodu z dopravního prostředku, přepravu příbuzného, pokud cestující vyžaduje hospitalizaci v zahraničí nebo včasný návrat cestujícího z důvodu hospitalizace nebo úmrtí člena rodiny atp.

Počet cestujících na palubách výletních lodí se za posledních deset let zvýšil o deset milionů a předpovídá se, že toto číslo dosáhne v průběhu roku 25.3 milionů na celém světě, podle údajů poskytnutých CLIA (Mezinárodní asociace výletních lodí).

Související články

Komentáře

Přidat komentář