GLOBÁLNÍ HOTELOVÉ CENY ROSTOU PO VZEDMUTÍ ČÍNSKÉHO TURISMU

Pat Hyland - Sep 23, 2013
0

Objevy nedávného průzkumu od online cestovního portálu Hotels.com odhalil, že silný růst čínského turismu po celém světě způsobil globální zdražení většiny hotelových cen.

Hotel Price Index odhalil, že hotelové ceny byly zvýšeny o jedno procento v průběhu roku 2013 s rostoucí průměrnou cenou za hotelový pokoj, která vzrostla o dvě procenta v porovnání s prvními šesti měsíci roku 2013 a stejnou dobou v roce 2012.

Číňané se stali největší částí světového cestování s odhadovanými 83 milióny cest do zámoří a s více než 100 miliardami dolarů utracených za cestovní výdaje za rok 2012, statistiku vydala China Turism Academy. Prezident Hotel.com David Roche popsal tento vzrůst v čínském cestování jako fenomén, který silně ovlivňuje světové hotelové ceny.

Podle Roche není stálý růst turistů z Číny jedinou příčinou růstu cen hotelů. Například v Evropě ceny hotelů pozvolna rostou po ekonomické krizi v letech 2008 a 2009. Na toto téma řekl, že růst Eurozóny v první půlce roku 2013 poskytuje dostatečný důkaz, že ekonomická krize ustupuje. Nicméně nelze říci, že by skončila úplně.

Region s největším zaznamenaným zdražením cen hotelů byla Latinská Amerika, kde ceny rostli o sedm procent, následovaná Karibikem s pěti procenty a Severní Amerikou, která zaznamenala tří procentní nárůst. Nicméně v Asii hotelové ceny mezi rokem 2012 a 2013 zaznamenaly prudký pokles v rozmezí dvou procent. Za to může znehodnocování hodnoty rupie a jenu a klesající počet turistů navštěvující Čínu každý rok.

Hong Kong je hodnocen jako nejoblíbenější místo čínských turistů, Macau a Severní Korea se umístili druzí respektive třetí.

Související články

Komentáře

Přidat komentář