Praha: Ceny za hotelové pokoje na loňské úrovni

Nils Kraus - Mar 24, 2011
0

Hotel.info, bezplatná on-line hotelová rezervační služba pro více než 210 000 hotelů po celém světě, zjišťovala na základě svých cenových poptávek hotelů v únoru 2011, kde jsou nyní pokoje obzvláště výhodné a ve kterých metropolích musejí ubytovaní hosté sáhnout hlouběji do kapes.

 Aktuální výsledek ukazuje:

 - Moskva se 178,50 eury na špici žebříčku, Bangkok obdobně výhodný

 - Hotelové pokoje v Praze se 61,53 eury téměř jen ze třetiny tak drahé jako v Moskvě

Hotelnictví mnohých mezinárodních metropolí profitovalo ze stoupajících sazeb pokojů. Největší cenový skok oproti loňskému roku udělal Stockholm.

Mistrovství světa v házené, které se konalo ve Švédsku začátkem roku, mohlo dlouhodobě zapůsobit na vývoj cen. Nejdražší hotelovou metropolí na světě je ovšem znovu Moskva. Už v únoru 2010 a také v lednu letošního roku se na špici žebříčku umístili hoteliéři z ruského hlavního města. V největším evropském městě platí v průměru přibližně o 8,00 % více, resp. 178,50 eur za pokoj. Hotelnictví v Sydney nezaostává daleko za Moskvou. Letos v únoru si zde hoteloví hosté mohli rezervovat pokoj průměrně za 170,44 eur.

Hosté ubytovaní v Praze platí na recepcích hotelů výrazně méně. Se 61,53 eury patřilo největší české město i v době oblíbeného masopustu od konce února do začátku března zdaleka k nejvýhodnějším metropolím na světě.

Zákazníci hotel.info ubytovaní v hlavním městě navíc potvrdili jen před několika málo týdny druhý nejlepší poměr cena/výkon hotelového ubytování ve srovnání s mezinárodními hlavními městy.

Za pokoje ovšem platí nejméně hosté v Bangkoku.

Kontakt:
presse@hotel.info

Související články

Komentáře

Přidat komentář