CESTOVNÍ RUCH V KRIZI: TŘETINA HOTELŮ V ŘÍMĚ BYLA UZAVŘENA

Kevin Eagan - Jan 24, 2022
0

Pandemie Covid-19 ovlivňuje svět již téměř dva roky a cestovní ruch je jednou z největších obětí této bezprecedentní krize.

A ač je pravda, že během posledních dvou let nastaly momenty, které zaváněly oživením průmyslu, avšak většinou se jednalo pouze o „falešný poplach“ a situace je i nadále kritická.

Země silně závislé na cestovním ruchu byly krizí postiženy nejvíce, přičemž jejich velká města nejvíce utrpěla v důsledku celosvětové pandemie. Ukázkovým příkladem toho, jak omezení Covid-19 zdecimovala sektor, je Řím, jedno z nejoblíbenějších měst na světě.

Třetina hotelů v Římě uzavřena

Hotelový průmysl v Římě se v současnosti potýká s mnoha problémy. Podle čerstvých údajů je v tento moment uzavřeno 350 z přibližně 1300 římských hotelů a dalších 50 zavře během několika příštích dní.

Důvodem je, že aktuální čísla obsazenosti klesla na data z dubna 2020. Situaci zhoršuje také povinnost předložit tzv. Zelený pas pro vstup do hotelů, což je opatření, které vláda zahájila, aby přesvědčila Italy, aby se nechali očkovat.

Zúčastněné strany však tvrdí, že nebyla přijata žádná opatření na podporu společností, kterých se opatření týká. A kvůli tomu je v příštích třech měsících více než 7 000 lidí ohroženo ztrátou zaměstnání.

Hromadné propouštění

A propouštění je dalším problémem pro hotely v Římě. Mnoho hotelů již své pracovníky propustilo, například Sheraton Hotel nebo Hotel Cicerone. A jak již bylo řečeno, toto může být jen začátek.

V této souvislosti odbory požádaly o naléhavá opatření na podporu dodavatelského řetězce cestovního ruchu a o urychlený zákaz propouštění a aktivaci sítě sociálního zabezpečení, aby se předešlo riziku, že společnosti přenesou náklady pandemické krize na pracovníky.

Městská turistika v ohrožení

Podle městského radního pro cestovní ruch Alessandra Onorata je „obrat odvětví téměř nulový a platíme nejvyšší cenu ze všech měst umění“.

„Pandemie podstatně zastavila příjezdy ze zemí, které až do nedávna představovaly významnou část cestujících mířících do Říma. Krize postihuje všechna související odvětví: cestovní kanceláře, turistické průvodce, turistické autobusy, taxi, obchody, restaurace. Seznam je bohužel velmi dlouhý,“ dodal.

Aby se pokusil najít řešení, požádal Onorato o svolání mimořádné městské rady s ministrem práce Andreou Orlandem a ministrem cestovního ruchu Massimem Garavagliou.

„Jsme vděčni vládě za to, co se do dnešního dne udělala, ale nyní více než kdy jindy musíme důrazně říci, že existuje obrovské riziko pro ekonomickou odolnost městské turistiky: zánik nebo odprodej mezinárodním fondům. Nemůžeme to dovolit,“ uzavřel Onorato.

Související články

Komentáře

Přidat komentář