INTOURIST A THOMAS COOK SPOJÍ SÍLY

Larry Brain - Dec 6, 2010
0

Ruská cestovní agentura Intourist doufá, že s pomocí agentury Thomas Cook napomůže rozvoji cestovního ruchu v Rusku, Thomas Cook si naopak slibuje, že využije obrovského potenciálu ruského trhu. Obě strany se proto rozhodly pro společné podnikání.


 

Ruská cestovní agentura Intourist mívala v Sovětském svazu velký vliv. Vlastně až do privatizace v roce 1990 byla na sovětském území monopolem. Pak se ovšem ruský cestovní ruch dramaticky změnil. Intourist spojil síly s gigantem v oboru, britskou agenturou Thomas Cook a dále se rozvíjí. Nyní, když už Rusové mohou cestovat, bude Thomas Cook zprostředkovávat cesty mimo Rusko a Intourist zase pomůže agentuře Thomas Cook uplatnit se na jednom z nejrychleji se rozvíjejících trhů na světě. Odborníci se shodují na tom, že v rozmezí 5 až 10 let se ruský cestovní ruch dostane v daném oboru na jedno z předních míst světa. 

Zisk 45 milionů dolarů, který společné podnikání vynese, si společníci rozdělí téměř rovnoměrně, Thomas Cook dostane 50,1 %, zatímco jeho ruský protějšek si odnese 49,9 %. Společné podnikání se zaměřuje na organizaci zájezdů a maloobchodní činnost, takže hotely společnosti Intourist jsou z dohody vynechány. Obě strany se také dohodly, že společný podnik povedou zástupci z Intourist, zatímco ředitelem bude zástupce z Thomas Cook.

Hlavní představitelé obou společností se shodli na tom, že společné podnikání bude v první řadě spojením znalostí. Zatímco Intourist využije znalosti západních trhů, Thomas Cook potřebuje pomoci s prolomením ledů na ruském trhu, který se dlouho bránil zásahům zvenčí, a přitom skrýval obrovský potenciál. Společné podnikání bude proto výhodné pro obě strany.

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář