JAMAJKA VYDĚLALA NA CESTOVNÍM RUCHU 1,7 MILIARD DOLARŮ

Kevin Eagan - Dec 17, 2012
0

Podle jamajského ministra cestovního ruchu, Wykehama McNeilla, dosáhly letos zisky z cestovního ruchu 1,7 miliardy dolarů.

Ministr McNeill uvedl při zahájení Týdne turismu 2012, že oproti roku 2011 se příjmy z cestovního ruchu zvýšily o 3,2 %, z 1,6 na 1,7 miliard dolarů.

Také dodal, že počet turistů, kteří cestovali přes Jamajku se od začátku roku 2012 rovněž značně zvýšil. V říjnu dosáhl jejich počet 1,7 milionu, což je od ledna nárůst o 2,4 procenta.

Podle ministra je růst výsledkem dobytí nových trhů, které představují velkou šanci také pro příští rok.

Podle prognóz ministerstva bude rok 2013 pro turismus přelomový. Jamajka se stále soustředí na nově vznikající trhy a propagaci svých destinací. Ministr dodal, že se vládě podařilo zavést nové lety, které mají turistiku také podpořit.

Zimní sezónu má podle McNeilla podpořit už od 1. ledna 2013 linka z Moskvy do Montego Bay. Už 28. prosince zajistí vláda linku do České republiky. Třetí destinací pro přímé lety je Paříž.

Ministr také přislíbil, že od května 2013 bude létat pravidelná týdenní linka na londýnský Gatwick. Již zavedené tři linky British Airways do Kingstonu a tři linky Virgin Atlantic Airways do Montego Bay budou v provozu stejně jako dosud.

McNeill uvedl, že jednou z priorit jamajského cestovního ruchu je Latinská Amerika. Proto také jamajská vláda jednala s COPA Airlines a přesvědčila tuto leteckou společnost, aby začátkem letošní zimy zvýšila počet linek do Jamajky. Místo čtyř letů tak bude linek osm.

Ministr se zaručil, že pro nadcházející zimní sezónu bude moct letět 1,1 milionu pasažérům. Počítá se jak s turisty z tradičních zemí, jako jsou Severní Amerika, Kanada a evropské země, tak z nově oslovených zemí Latinské Ameriky.

Související články

Komentáře

Přidat komentář