BUDOUCNOST KALIFORNIE JE V CESTOVNÍM RUCHU

Chris Grad - Oct 10, 2011
0

Kalifornie zažila v nedávné době hospodářský pokles, situaci ale zachraňují turisté. Hotely jsou obsazené a návštěvníci ochotně utrácejí.

Podle turistického výboru Visit California roste cestovní ruch v jednom z nejpopulárnějších amerických států velmi rychle. Vzhledem k současné nepříznivé ekonomické situaci v Kalifornii je to velmi příjemné překvapení.

Nedávná ekonomická krize spolu s rostoucí kriminalitou a nezaměstnaností opravdu nevěštily nic dobrého. Situace v cestovním ruchu ale vypadá optimisticky a očekává se, že turismus by mohl v nadcházejících letech vytvořit také více pracovních míst.

Počet rezervací v hotelech vzrostl za poslední dobu o 5 % a zisky o celých 7 %. Jak se zdá, turisté v Kalifornii rádi utrácejí a navíc zde zůstávají déle než v jiných státech.

Kalifornie má skvělou pověst jak ve Spojených státech tak v zahraničí. Většina lidí si vybaví vrchy v San Franciscu nebo surfaře prohánějící se na vlnách. Zkrátka ideální místo na delší rekreaci. Mnohé láká také Los Angeles, druhá největší americká metropole.

Jen letos v srpnu vzniklo díky cestovnímu ruchu na 1500 pracovních míst. Význam turismu pro Kalifornii podtrhuje také každoroční zisk 95,1 miliard dolarů. Pro budoucnost představuje nejen zdroj financí, ale také způsob, jak se prezentovat mezi ostatními zeměmi Spojených států ale i v zahraničí.

Související články

Komentáře

Přidat komentář