TURISMUS NA KANÁRSKÝCH OSTROVECH MÁ BOHATOU HISTORII

William Law - Oct 30, 2012
0

Krása a kouzlo Kanárských ostrovů lákají návštěvníky už po staletí. Kanárské ostrovy však byly důležité koloniální středisko dávno předtím, než se ostrovy jako Fuerteventura a Lanzarote staly synonymem pokojné dovolené na sluníčku.

Podívejte se na bouřlivou historii jedné z nejoblíbenějších turistických destinací:

Země mnoha tváří

Kanárské ostrovy jsou produktem podmořských vulkanických erupcí vyvolaných před miliony lety střetem tektonických desek. Ostrovy, které dnes vidíme nad vodou, jsou tedy jen vrcholky obřích podmořských vulkánů.

Kanárské ostrovy tedy vznikaly miliony let a každý pochází z trochu jiné doby. Díky tomu nabízejí zcela unikátní krajinu, jejíž rozmanitost bere dech od pouštního terénu Fuerteventury, až k rozlehlým lesům La Palmy.

Nezpamované území

 

První zmínky o Kanárských ostrovech najdeme v prvních písemných památkách. Původní obyvatelstvo, známé souhrnně jako Guančové, obývá podle psaných dokumentů záhadné souostroví už od dob starověkých Řeků a Římanů.

V průběhu historie vznikaly písemné doklady o zahraničních návštěvách těchto krásných ostrovů. Prvními turisty, kteří se tak zapsali do historie, byli Arabové, Portugalci a v době středověku také Italové.

Kanárské ostrovy jako kolonie a objevení Nového světa

 

V roce 1402 napadli ostrovy kolonizátoři ze Španělska. Guančům se dařilo odolávat přes sto let, protože hornatý terén přál partyzánské válce. V polovině 16. století byli ale poslední povstalci poražení a Španělsko získalo nadvládu, která má až do dnešních dnů.

Ostrovy se staly důležitým centrem v době objevování, a to i pro Kryštofa Kolumba. Ve městech jako Las Palmas de Gran Canaria a Santa Cruz de Tenerife se to jen hemžilo cestovateli, misionáři, obchodníky a lodními kapitány.

Díky své poloze začaly Kanárské ostrovy brzo prosperovat a rozvoj infrastruktury byl jen dalším krokem, takže dovolená v Gran Canaria i jinde na ostrovech je dnes velmi pohodlná.

Kanárské ostrovy dnes

 

Kombinace bohaté historie a přenádherné přírody je lákadlo, kterému mnoho turistů neodolá. Také proto tráví tolik lidí své dovolené na Lanzarote. Zcela bezkonkurenční je záruka hezkého počasí v kteroukoliv roční dobu. V zimě si můžete užívat něžného jarního počasí, takže Kanárské ostrovy jsou opravdu ideální destinací po celý rok.

Milovníci sluníčka ocení zejména rozlehlé pláže, zatímco příznivci pohybu budou nadšení možnostmi vodních sportů, turistickými trasami a surfováním. Jednou z největších výhod Kanárských ostrovů zůstává, že dovolená tu nemusí být vůbec drahá. Výhodné není jen Tenerife, ale i jiné destinace, a to během celého roku.

Související články

Komentáře

Přidat komentář